Mu ootused olid üsna neutraalsed, sest ma ei teinud väga palju eeltööd, ei lugenud ühtegi raamatut ega vaadanud ainsatki pilti. Võib-olla alateadlikult sellepärast, et ma lihtsalt tahtsin elada kõik üllatused läbi siin, kohapeal.

See armas linn ületas kõik mu ootused! Erinevates värvides ning eri stiilides arhitektuuriga hooned ilmestavad ja ilustavad seda linna kõige paremini. Miski pole siin ühtlaselt hall, isegi Praha külje all asuvad kortermajade kvartalid on täis värve.

Siin on midagi iga nurga peal — kohvik, galerii; väike puu- ja köögiviljade poekene, mis kangesti meenutab suvalist külapoodi maapiirkonnas, baar, pubi või hoopis maa-alune klubi. Kitsad tänavad, muinasjutuline vanalinn, kaunid pargid — kõikjalt õhkab erilist vabaduse atmosfääri ja lõputut pidupäeva.

Praha on ka natuke hipsterlik linn. Igal nädalavahetusel toimub siin väga palju erinevaid festivale — toit, muusika, kunst on siin inimestele väga südamelähedased. Eriti lahedad on tasuta muusikafestivalid parkides, kus pakutakse ka tänavatoitu. Ja ma ei liialda, kui ma ütlen, et selliseid festivale võib ühel päeval olla lausa mitu. Kesklinnas asuvad aga erinevad pubid ja klubid. Mõni võib olla nii ära peidetud, et sa leiad selle üles ainult siis, kui sa tead täpselt, kus see asub.

Näiteks underground baar Vzorkovna, mis kõnekeeles on Dog´s Bar (sest selles baaris elab üks armas kuldne retriiver). Sellel baaril ei ole mingit silti, ainult üks igav valge uks. Elav muusika ning kurgipurkidest õlle joomine on seal igaõhtune nähtus. Elav muusika on üldse väga tavaline, ka nädala sees võib leida palju erinevaid kohti, kus seda nautida.

Ühed lahedad kohad on klubid. Näiteks Cross Club, mille interjöör meenutab pigem vanametalli kokkuostu, kuid seda igati kunstilises mõttes. Hammasrattad, vedrud ja igasugused metalldetailid kaunistavad lage ja seinu. Või klubi Swim, kus reaalselt tantsitakse vanas basseinis. Letna pargis on vabaõhuklubi nimega Stalin, kus nädalavahetustel muusikat mängitakse.

Praha asub mägisel maa-alal. Siin on väga künklik ning suurem osa vanalinnast asub kõrgendikul. Ka selles osas, kus mina elan, vahelduvad künkad madalamate aladega. Vaated kõrgemalt alla linnale on imelised, eriti praegu kevadel. Vahel ma lihtsalt seisatan ning vaatan või sulen silmad ja lasen kõigel sellel ilul endasse imbuda.

Minu lemmikkohad selles linnas on pargid. Neid on siin väga palju ning on näha, et rohelistesse aladesse on palju investeeritud, sest need on väga hoolitsetud ning kaunid. Harrastusportlastele on sellised paigad nagu mekad, sest avarates parkides on väga hea sporti teha. Isegi spordirajatised on olemas.

Üks eriline park on Petřín, mis on rajatud täpselt künka peale. Tippu saab kas mööda lahedaid teid uidates või vaguniga mööda väikest raudteed. Tipus võib nautida imelist vaadet või istuda välibaaris. Kevadel aga õitsevad seal kirsipuud.

Teine park on Letna park, mis asub samuti kõrgemal kesklinnast. Suurem park, kus asub hiiglaslik metronoom, mille all asub üks lahe klubi, kus toimuvad tihti vabaõhuüritused. Letna pargis on nn beer garden (õlleaed) mis on üks kõige populaarsemaid kohti, kus saab vabas õhus õlut juua. Samuti asub selles pargis tenniseväljak, mänguväljakud ja rulluisutamise ring.

Veel üks üllatavalt suur ja avar park on Stromovka ning ühikate taga asub selline mõnusalt suur metspark nimega Šarka-Lysolaje, kus saab ka matkata.

Praha on külastamist väärt kevadel, näiteks aprillis, siis on siin väga roheline ning kõik õitseb. Samuti pole siin siis väga palju turiste ning saab rahulikult kõike seda ilu nautida.

Praha muinasjutulisus ilmneb eriti õhtuti, kui tühjavõitu tänavatel süüdatakse laternad ja vaikuses on kuulda ainult linnulaulu ja jõevulinat. On raske kirjeldada seda ilu ja tunnet, mis tekib, kui kõnnid mööda neid tänavaid ja sildasid. Peab ise kaema tulema!

Delfi Tudengiblogi on sari, mille täidavad Erasmusega välismaale sõitnud Eesti üliõpilased ja kutseõppurid. Saame teada, millega nad kaugel rinda pistavad ja kuidas võõrad maad noori ja tegusaid eestlasi vastu võtavad.

Kristin Puusepp Tallinna Tehnikaülikoolist läks semestriks õppima Tšehhi Tehnikaülikooli Prahasse.