1. Vali sihtkoht, kus pole koolivaheajal tipphooaega

Jõulude ja Uue Aasta ajal on paljud populaarsed soojamaa-sihtkohad ja muidugi ka Jõuluvanaga seotud kohad ülerahvastatud. Koos sellega käib kaasas ka hinnatõus. Seega ära Kariibidele, Vahemere äärde või Taisse reisi. Vali mõni muu koht: näiteks New Orleans, California, Türgi või mõni turvaline islamiriik, kus jõule eriti ei tähistata.

2. USA-s võta pikemaks puhkuseks sviit

Nn pikaajalise puhkuse hotellides saab soodsalt valida endale perepuhkuseks mitmetoalise sviidi, mis tuleb tihti odavam, kui tavalise hotelli kitsas numbrituba või mitu kõrvuti tuba. Tavaliselt käib sellega kaasas lastetuba, mille ukse saab ööseks sulgeda, suur külmkapp, mikrolaineahi ja pesumasin.

3. Euroopas rendi koolivaheaaja perereisiks apartment

Euroopa hotellid on kallid ja väikeste tubadega. Odavam on nädalaseks puhkuseks rentida apartment-tüüpi majutus. See maksab vähem ja annab rohkem vabadusi ise söögikohti valida ja ruumi on samuti rohkem. Köögis saad perele õhtul ise midagi lihtsat vamistada ja muidugi on korteris ka pesumasin tavaliselt olemas. Sellega saad kokku hoida restorani- ning pagasitasudelt - vajadusel pesed rohkem ja ei vea nii palju riideid reisile kaasa.

4. Võta kodust snäkid kaasa

Eestis, kus toiduhinnad kipuvad juba ületama Euroopa keskmist, pole see enam nii oluline, aga ikkagi: kui reisid mõnesse kallimasse riiki, võta kodust mõnusat snäkki kaasa, eriti lastele. Turistilõksude ümbruses on niikuinii hinnad kallid ja lastele võib võõras toit olla harjumatu. Seega - miks seda kallist kohapealset toitu osta ja niisama ära visata? Paku parem kodust kaasa võetud snäkke, mis niikuinii ära süüakse.

5. Kogu midagi, ära osta mõttetuid suveniire

Kui käid tihti perega reisil, on mõistlik lastega hakata midagi huvitavat koguma, mis meenutaks käidud kohti, selle asemel, et osta Hiinas toodetud kalleid suveniire kohalikust suveniiripoest. Hakka koguma käsitöötaldrikuid, teokarpe, auguga kive - pane neile juurde sildid, kust need on toodud. Nii on lastel lõbusam ja eelarvele ka talutavam.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid