1) Vanalinn

Tallinna ajaloolises südames võib kulgeda koos turistivooluga mööda peatänavaid, aga võib otsida ka varjatumaid paiku: sisehoovid, kõrvaltänavad ja peidetumad vaateplatvormid on isegi vahvamad kui need kohad, mida tavaliselt külastatakse. Vihmahoogude ajal saab varjuda muuseumidesse, mida vanalinn on tihedalt täis pikitud. Näiteks Tervishoiumuuseumis on hariv suhkruteemaline näitus, Loodusmuuseumis saab virutaalreaalsusprillidega ujuda koos ürgmere kaladega ja Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones tutvuda esimese vabariigi aegse piduliku rõivamoega.

2) Bastionikäigud

Kiek in de Köki nimelises kaitsetornis on paljud käinud, aga torni alt avanevates maaalustes käikudes mitte. Tegu on salapärase ja põneva ajalooretkega, mida saab ette võtta koos Linnamuuseumi giidiga (aeg tuleb ette kokku leppida). Kuna maa-all on ka suvel külm, võiks sooja jaki kaasa võtta.

3) Kalamaja ja Telliskivi loomelinnak

Põhja-Tallinn on palju muutunud – majad on üles vuntsitud ja värvilised ning pea igal teisel tänaval on mõni kodune kohvik või pagaripood, kuhu sisse astuda. Kalamaja külastamise käigus võiks väisata ka Telliskivi loomelinnakut, kus lisaks restoranidele ja kohvikutele leiab arvukalt Eesti disainerite poode.

4) Jääkarud ja teised loomad

Tallinna loomaaia üheks külastatumaks atraktsiooniks on uus jääkarude kodu, kus saab hea õnne korral Aroniga ninad (läbi klaasi) kokku panna ning vaadata karusid ujumas ja mängimas. Jääkarumaailm asub loomaaia Paldiski maantee poolse värava lähedal. Lisaks jääkarude uuele kodule on loomaaias veel palju uut, muuhulgas on mitmetel loomadel väikesed pojad.

5) Seikluspargid

Mitte üheski teises linnas pole nii palju aktiivset tegutsemist, tähelepanu ja julgust nõudvaid seiklusparke kui Tallinnas, valida saab Pirita, Zoo (asub Veskimetsas loomaaia kõrval) ja Nõmme vahel.

6) Sittowi näitus KUMUs

Kuni septembri keskpaigani on võimalus osa saada erilisest näituseprojektist „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“, mis toob näitusekülastajani Euroopa õukondades kõrgelt hinnatud Eesti päritoluga maalikunstniku Michel Sittowi rariteetsed tööd. Näitus on lummav ka kõigile neile, kes tavaliselt kunstisaali ei satu.

7) Brunchid

Puhkusel on aega rohkem kõigeks, isegi toidu nautimiseks. Pühapäeva hommikused/ennelõunased brunchid on heaks võimaluseks perega kella vaatamata rootsi lauas erinevaid toite nautida. Brunchi pakuvad mitmed Tallinna hotellid ja restoranid.

8) Spaa- ja veekeskused

Kui ilm pole kiita, randa ei saa, aga ujuda tahaks, on Tallinn linn, kus jagub eriilmelisi spaa- ja veekeskuseid igale maitsele.

9) Väljasõidud väikesaartele

Tallinnast on korralik liinilaevaühendus nii Aegna kui Naissaarega, kuhu võib kena ilmaga hommikul minna ja õhtul tagasi tulla. Kaasa tuleks võtta mugavad jalanõud, ujumisriided ja oma piknikuvarustus.

10) Kontserdid, festivalid ja suveetendused

Tallinnas toimub suvel igal päeval mõni muusikasündmus või etendus ja seda nii igale eale kui maitsele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid