St. George's, Bermuda

Paradiisilinn nimega St. George asub Bermudas ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. See on rahulik linnake, kus puhata ilma, et peaks laskma end häirida suurtest rahvamassidest. Linna ümbritseb kristallselge vesi ja sealsed majad on värvuselt valdavalt valged, lisades üldpilti helgust. Samuti on majade katused lubjakivist, mis on kohale omane. Kusjuures on St. George esimene Bermuuda saar, mille inglased püsivalt asustasid 1612. aastal. 2010. aasta andmetel elab saarel 1743 inimest.

Collioure, Prantsusmaa

Linn asub Prantsusmaa lõunapoolseimas osas umbes 10 kilomeetrit enne Hispaania piiri. Samas ei ole tegemist aga stereotüüpse Vahemere linnaga. Sealt ei leia miljoneid maksvaid luksusjahte ja uhkeid vaatamisväärusi. Küll näeb külastaja aga erinevaid töölisklassi mehi ja naisi, kes jalutavad mööda kaldaäärset. Koht on imeline ka oma vaadete ja loomuliku valguse poolest. Näiteks armastas seda külastada maalikunstnik Henri Matisse. Linn on 13 ruutkilomeetrit suur ja seal elab 2013. aasta andmetel 3057 inimest. Lisaks korraldatakse linnas iga aasta 15. augustil Püha Vincenti festivali, mille raames esinevad erinevad muusikud ja lastakse ilutulestikku. 20. sajandi alguses oli koht aga foovide meelispaik ja seda külastasid tuntud kunstnikud nagu näiteks Pablo Picasso, Charles Rennie Mackintosh ja teised.

Aquinnah, Martha's Vineyard, Ameerika Ühendriigid

Martha's Vineyard on suuruselt 58. Ameerika saar, mis asub Cape Codi nimelise poolsaare lõunapoolses osas Massachusettsis. See on ideaalne puhkepaik turistile, kes tahab saada natukene kõike. Nimelt on seal imeilus loodus, kenad vaated ja suurepärased võimalused matkamiseks. Samas saab ka lihtsalt puhata ja merd nautida. Näiteks filmiti Joseph Sylvia rannas filmi "Lõuad" avastseen. 2013. aasta andmetel elab saarekesel 311 inimest ja koht on 105 ruutkilomeetrit suur. Esimestena asustasid ala britid 1669. aastal.

Sidi Bou Said, Tuneesia

See väikelinn on ideaalne paik neile, kes otsivad puhkust inimestest eemal, et veeta mõned päevad rahu ja vaikuse keskel. Sidi Bou Said asub umbes 15 km kaugusel Tuneesia pealinnast Tunisisest. Linnas armastavad puhkamas käia ka kohalikud, sest seal puuduvad suured rahvamassid. Kuna koht asub Vahemere ääres, siis tulevad linna valget värvi majad eriti ilusti esile.

Cannon Beach, Oregon, Ameerika

Ideaalne koht nautimaks vaateid imeilusale Vaiksele ookeanile. 2010. aasta andmetel elab kohas 1690 inimest ja linn on 3.99 ruutkilomeetrit suur. Saare vaatamisväärsuseks on ligi 72 meetri kõrgune kivi, mis asetseb rannajoonel. Loomulikult on väikelinn rahulik ja sealt puuduvad rahvamassid ehk ideaalne paik puhkuseks.

Bocas del Toro, Panama

Bocas del Toro saarestik asub Panama rannikust natukene eemal. Kuna sinna saamine on aga natukene keerukam, siis on see ideaalne koht veetmaks rahulikku puhkust, sest seal on vähe turiste. Selle eest avanevad saartelt aga imelised vaated Mehhiko lahele ja ilusale sinisele veele.

Kotor, Montenegro

Kõikidest nimekirjas olevatest linnadest on Kotor vanim. See linn on umbes 2000 aastat vana ja samuti kuulub see UNESCO maailmapärandi nimistusse. Samuti saavad turistid jalutada pisikestel kitsastel tänavatel ja imetleda sajandeid vanu hooneid, millel on huvitav ajalugu. Lisaks saab nautida ka imelisi vaateid Kotori lahele. Linnas elab umbes 26 000 elanikku, kuid kindlasti on see üks rahulik koht, mida külastada.

Cabo Polonio, Uruguay

See väike rannaküla asub Uruguay idapoolseimas osas. Sinna on aga keeruline pääseda, sest külla ei vii mitte ükski tee. Rannakülla pääsemiseks on vaja läbida kas ligi 6.5 kilomeetrine matk või sõita maasturiga. Samas on koht aga seetõttu vägagi rahulik ja seal elab vaid käputäis inimesi. Niisiis ideaalne puhkusekoht eraklikule inimesele.

Koh Phi Phi, Tai

Inimesed, kes on näinud 2000. aastal valminud linateost nimega "Rand", mille peaosas mängib tuntud Leonardo DiCaprio, tunnevad selle koha kindlasti ära. Saarele saamiseks on vaja läbida umbes poolteist tundi kestev praamisõit, mis algab Phuketist. Samuti ei ole saarel mitte ühtegi autot ja tegemist on just kui tõelise paradiisiga, kus on siidine liivarand ja kristallselge sinine vesi.

Cadaques, Hispaania

Seda väikest rannalinna armastas näiteks sürrealist Salvador Dali. Talle meeldis koht isegi niivõrd palju, et ta omas seal ka pisikest majakest, kus hetkel asub muuseum. Linna asub Barcelonast umbes kahetunnise autosõidu kaugusel ja seal 2014. aasta andmetel 2820 inimest. Linnakese ala on kokku 26.4 ruutkilomeetrit ja seal on imekaunis loodus koos huvitavate hoonetega. Samuti avanevad kohast ilusad vaated merele. Nimelt on koht armastatud ka loomeinimeste seas. Näiteks on seal aega veetnud lisaks Dalile ka Walt Disney, Pablo Picasso, Joan Miro, Marcel Duchamp ja paljud teised.

Paia, Maui

19. sajandil kasutati kohta suhkruistandusena ja see asub Hawaii saare põhjapoolseimas tipus. Ka tänapäeval on kohas säilinud esialgne kultuur. Samas on see kohakene aga rahulik ja tore paik nautimaks suurepärast puhkust, sest seal puuduvad suured rahvamassid. Teisalt on paik aga ümbritsetud imeilusa loodusega ja sealt avanevad kaunid vaated merele.

Allikas: HuffingtonPost

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid