Hotell

Tartu kuurortlinnaks pürgimine ei saa alata tagasihoidlikult, Eesti spaamaastikul on konkurents tihe ja karm. V hotell järelandmisi ei tee. Interjöör on luksust taotlev kohe välisuksest alates. Ja asukoht sisuliselt kaubanduskeskuse ühes otsas ei vähenda glamuuri.

Kõik toad alates standardtubadest ja lõpetades kahe sviidiga on väga elegantsed ja mugavad, erinevus on loomulikult suuruses. Disainvalgustitega ei ole koonerdatud üheski toas ja sviidid üllatavad meeldivalt Itaalia disainmööbliga. Vannitoast leiab boonusena kallid Acca Kappa šampooni ja balsami.

Ehkki hotell paikneb tiheda liiklusega tänava ääres on toas tõesti vaikne.

Ent seda luksust nautima saada polegi nii lihtne. Märtsis on kõik nädalavahetused täiesti välja müüdud ja ka nädala keskel on standartuba saada peaaegu võimatu. Delux toad ja sviidid on tööpäeviti kuu lõpus veel vabad - neist esimese hind algab 123 eurost (kahele inimesele/öö) ja sviidi hind 203 eurost.

Perega minnes on Delux tuba tegelikult väga hea valik, sest sinna mahub muretult ka lisavoodi.

V Spa
V Spa
V Spa

Restoran Joyce, kus pakutakse ka hommikusööki, on meie külaskäigu õhtul rahulik, ent kindlasti mitte tühi. Valdavalt kõlab laudades eesti keel, ent külaliste sekka on sattunud ka paar soomlast.

Menüüst tahaks süüa tõesti kõike, roogade nimedest õhkub moodsat Skandinaavia ja Eesti kööki ning samas ka flirti Aasia köögiga. Kõige eestimaisem on ilmselt eelroogade valikus olev räim, mis saabub lauda peidetuna õrnalt marineeritud peediviilude alla ja maitseb suurepäraselt.

Ehkki restoran mahutab 140 inimest, ei mõju see kõleda koplina, kahele tasapinnale viidud saal ja sume interöör mõjuvad Eesti talveõhtutel väga hubaselt.

Hotelli teine söögikoht Kohvik V avas tegelikult uksed juba enne kui hotell. Sellesse pääseb nii kaubanduskeskusest Kvartal kui läbi restorani Joyce. Pariisi-hõngulises kohvikus on menüüs mõnusad salatid ja supid ning leiab ka valiku kooke.

V Spa
V Spa
V Spa Õhtusöök

Mitte-hotellikliendile on V Spa Eesti kõige kallim spaa. Tööpäeviti päevasel ajal on pilet täiskasvanule 16 eurot, tööpäeva õhtuti 21 eurot ja nädalavahetustel 25 eurot. Ja uskuge või ei - rätiku laenutuse eest maksate veel juurde!
Tõsi, olemas on ka soodsamaid pakette, mis ei võimalda sissepääsu soola- ja saunamaailma - ent need on peamised põhjused, miks üks täiskasvanu peaks sinna tahtma minna.

Lastega peredele, kes pisikestega koos niikuinii peamiselt madalatele ja soojadele basseinidele ja liumägedele orienteeritud on, tuleb muidugi hea uudisena, et V Spa tavalipet (sisaldab veemaailma kolme sauna ning jõusaali kasutust) on täiskasvanule 10 eurot ja kuni 5aastastele lastele tasuta.

Täiskasvanud on üksmeelsed, et spaa parim osa on saunamaailm: puuküttega saun, kadakasaun, vene banja, aurusaun, külmaveebassein, erinevad dušid ja lõõgastusmaailm, mis tähendab ühte rannatoolidega tuba, mille põrandat katab puhas valge liiv. Rannapuhkus Tartu moodi.
Aga tuleb nõustuda, et väga mõnus.

Saunad, mis peavad olema kuumad, on tõesti kuumad ja kõik asjad töötavad. Näiteks pealinna spaahotellides see nii tavaline ei olegi, kui arvata võiks.

Pikka ujumisbasseini V Spas ei ole.

V Spa
V Spa

Hoolitsuste ala asub saunade-basseinide osast eraldi, vabana veevulinast ja suminast. Valikust leiab klassikalisi hoolitsusi näole, kätele ja kehale ning ka põnevamaid massaaže ja hoolitsusi.
Järele proovitud Vana-Eesti massaaž (90 min, 69 eurot) lennutas V Spa hooga Eesti parimaks spaaks hoolitsuste osas. Massöör Ruuben tunneb põhjalikult nii Eesti talurahva massaaživõtteid ja saab aru iga oma liigutuse mõttest, mis paraku spaamassööride maailmas polegi iseenedast mõistetav. Massaaž ise on pigem pehme, mitte küll paitav, käte jõud on täiesti tuntav. Kuid haiget saamist kartma ei pea. Mõju on tõhus ja enesetunne hea pärast mitu päeva.

Massaaži võib kogeda ka tunni pikkusena, ent uskudes massööri on tegelikult isegi pikem aeg kui 90 minutit vajalik, et kogu kehaga põhjalikult tegeleda jõuaks. Ja ehkki hind võib niimodi kõrgeks kujuneda, on see kogemus ja enesetunne pärast massaaži iga kulutatud eurot väärt.

Massaaž rõõmustab ka kõiki neid, kes end võõra inimese käte all alasti olles hästi ei tunne - Eesti traditsioonidest lähtuvat massaaži tehakse läbi õhukeste riiete ilma õlita ning põrandal matil lebades.

Päevad algavad V Spas imeilusalt. A la carte menüüd hommikusöögi ajal küll pole, ent sooja toitu on rikkalikult - nii peekonit, erinevaid vorste, ube, pannkooke, putru ja munaputru - ja puuviljade ning köögiviljadega pole ka absoluutselt koonerdatud. Samuti on külmal laual lisaks juustule ja singile ka lõhe.

Loomulikult leiab eest erinevaid jogurteid ja hommikuhelveste valiku.

Kohv on suurepärane ja joogilaual leidub ka pudel vahuveini, mis tegelikult kuulub veel klass kõrgemate hotellide argipäeva juurde.

Hommikusöögi ajal läheb restoranis aga juba pisut kitsaks, kui majas kõik toad täis peaksid olema. kella kaheksa ajal on veel rahulik, ent üheksast on juba olukord, kus suuremates laudades on omavahel tutvunud võhivõõrad inimesed, sest eraldi istumise võimalust enam pole. Ent ei ole põhjust arvata, et need kohtumised oleks ebameeldivad. Elav vestlus proovitud hoolitsuste ja lemmiksaunade teemal tundub käivat igal pool.

V Spa hommikusöök

V Spa hommikusöök