Praha, Tšehhi Vabariik (26. november–1. jaanuar)
Praha on alati muinasjutuline ja võluv, kuid jõuluaeg toob vanalinna ilu eriti selgelt esile. Praha on ideaalne sihtkoht neile, kes ajaloo, kultuuri ja arhitektuuri kõrval ka ostlemist naudivad. Vanalinna keskväljakul ja Vaclavi väljakul asuvad jõuluturud pakuvad laia valikut maitsvat toitu ja kohalikku käsitööd. Tšehhide pealinnas võluva nädalavahetuse veetmiseks saab valida enam kui 2200 majutuskoha seast.


Taanlastel on elu mõnusate pisiasjade nautimise kohta oma sõna – „hygge“ – mille tähendust saab kogeda näiteks Tivoli lõbustuspargis peetaval jõuluturul. Naudi traditsioonilise hõõgveini ja kohalike pannkookide hõngu ning lõõgastu hubases ümbruses. Kaupa pakutakse enam kui 50 müügiletil ja ostlemise kõrvale saad imetleda kaunilt valgustatud Tivoli järve. Ära unusta ka põhjapõtradele pilku peale visata! Pärast pikka Tivoli aedades veedetud päeva saad puhkama suunduda mõnda enam kui 170 majutusvõimalusest.
Kopenhaageni jõuluturg

Seda maailma vanimat jõuluturgu, mida peeti siin esimest korda 16. sajandil, tasub kindlasti külastada. Lase enam kui 180 kauplejal end ahvatleda hõõgveini, röstitud mandlite ja piparkookide aroomiga ning naudi keskaegse vanalinna lummavat jõulumeeleolu. Saad siit osta kohalikke traditsioonilisi jõulukaunistusi, millest kuulsaim on kuldsete tiibadega ingel ehk zwetschgenmännle. Nürnbergis puhkamiseks pakub Booking.com enam kui 200 peatuspaika.
Nürnberg, Saksamaa

suurim jõuluturg asub ilusas ja ajaloolises Bathi linnas ja koosneb enam kui 150 majakesest.
teeb eriliseks
kaubale keskendumine – üle kolmveerandi siinsest tootevalikust pärineb Bathist või selle ümbrusest. Külastajaid ootab tõeline jõuluelamus ja ostuhuvilisi rõõmustavad kesklinna poed. Kui suundud Bathi jõulutunnet otsima, on valikus enam kui 165 majutusvõimalust.
Jõuluturg Bath'is


Teistmoodi jõuluturu nägemiseks suundu Hollandisse Valkenburgi linna, kus see toimub koobastes. Tänavu on turg suurem kui iial enne ja enam kui 50 müügiletti pakuvad kõike pühadega seotut. Lisaks on vaatamist väärt muljet avaldavad seinamaalid, skulptuurid ja 18. sajandil ehitatud kabel ning koobaste meekarva seinu kaunistavad hubased jõulutuled. Valkenburgis öö veetmiseks on reisijatel üle 80 majutusvõimaluse.
Valkenburg


Saksamaal on küllaga jõuluturge, mis pakuvad särisevaid vorstikesi, hõõgveini ja mõnusat õhkkonda – ainuüksi
tegutseb neid tervelt viis. Gooti stiilis Kölni katedraal on jõulumelule muinasjutuliseks taustaks ning üks turgudest tegutseb otse katedraaliväljakul. Selle südames troonib 25 meetri kõrgune jõulukuusk, mis on ehitud enam kui 50 000 tulukesega. Booking.com’i valikus on üle 450 Kölnis tegutseva majutuse.
Kölni jõuluturg

Budapesti kuulsaim ja populaarseim jõuluturg asub Vorosmarty väljakul, kus käsitöö ja maitsva toidukraamiga kauplejad on end sisse seadnud enam kui sajas puust majakeses. Külastajad saavad mugavate laudade ääres jalga puhata ja proovida
toite, näiteks korstnakoogi nime all tuntud jõulumaiustust. Turul peetakse iga päev ka kontserte ja folkloorietendusi, loetakse ette raamatuid ja korraldatakse töötube, lapsi ootab aga jõuluvana. Budapestis loovad pühademeeleolu ka õhtuti sõitvad jõulutrammid, mis on kaunistatud üle 35 000 tulukesega (sõiduks piisab tavalisest trammipiletist). Budapestis ootab külastajaid üle 2500 majutusasutuse.
Jõuluaeg Budapestis

Kui sul napib aega kõigi kuue Viinis tegutseva jõuluturu külastamiseks, siis raekoja ees asuvalt jõuluturult peaksid igal juhul läbi hüppama. Imelise arhitektuuriga ümbritsetud turul saad magusaid mandleid krõbistada, raekoja siseruumides tegutseval lastealal aga õpetatakse väikestele külastajatele jõuluküpsiste ja küünalde valmistamist. Talv on mõnus aeg ka Viini kuulsa kohvikukultuuri nautimiseks ning Austria maiuspalad nagu struudel või Sacheri ja Linzeri tort sobivad kuuma joogi kõrvale suurepäraselt. Booking.com’i valikus on Viinis üle 1200 peatuspaiga.
Viini raekoda ja jõuluturg

Booking.com’ist:
Booking.com on maailma juhtiv sait majutuse broneerimiseks. See garanteerib parima hinna igat tüüpi majutusele, väikestest eraettevõtetest viie tärniga luksushotellideni. Külastajad pääsevad Booking.com’i veebisaidile ligi alati ja kõikjal nii arvuti, mobiiltelefoni kui tahvelarvuti kaudu ega maksa mitte kunagi broneerimistasu. Booking.com’i veebisait on saadaval 43 keeles ning valikus on enam kui 1 060 000 hotelli ja muud tüüpi majutust, sealhulgas üle 520 000 puhkemaja. Esindatud on üle 96 000 sihtkoha 220 riigis ja territooriumil üle maailma. Saidil on üle 107 miljoni arvustuse, mille külastajad pärast oma peatumist on jätnud ja tänu sellele on Booking.com kogu maailmas atraktiivne nii puhkuse kui töö eesmärgil reisijate seas. Booking.com’il on üle 20 aasta pikkune kogemus ja üle 13 000 pühendunud töötaja enam kui 187 kontoris üle maailma ning ööpäevaringselt töötav klienditeenindus, mis tagab parima teeninduse külastajate emakeeles.