Kuid Viinil on pakkuda palju rohkemat kui kuulus St. Stephani katedraal või lummavad Hofburgi ning Schönbrunni lossid.

Viinis alaliselt elavad eestlased Elisabet ja Mihkel muljetavad, et võrreldes Põhja-Euroopa elustiiliga armastavad viinlased rohkem väljas käia, et igapäevaselt sõpradega töömuljeid jagada või nädalavahetustel perega brunchil ning õhtusöögil aega veeta. “Siin elades on normaalsuseks see, et laupäeva alustatakse brunchiga näiteks Naschmarktil, millele järgneb mõnus jalutuskäik turul või väljasõit loodusesse, arvestusega, et õhtul kogunetakse pere või lähedastega ühisele õhtusöögile,” tõi Elisabet esile. Mihkel lisas, et nende sõpruskond on Viini kohalikku ellu kiindunud niivõrd, et külla tullakse ka vaid nädalalõpuks, seda enam, et Tallinna ja Viini vahel on mugav kodumaise lennufirma otselend. “Vahet pole, kas sõita Tallinnast 2,5 tundi Lõuna-Eestisse või Viini,” muigas Mihkel.

Kuigi kohalikud viivad enda külalisi välisriikidest kindlasti ka tuntud turismi tõmbenumbrite juurde, siis toovad Viinis elavad eestlased esile järgmiseid kohalike meelispaiku:

1. Turud, kus elu keeb

Viin on populaarne oma mitmekülgsete turgude poolest, kus erinevad rahvused sulavad ühte ning kust on võimalik osta absoluutselt kõike, mida hing ihkab. Viini turud on populaarsed nii noorte kui vanemate seas, luues sellega turgudele loomingulise ning elava atmosfääri ning olles rajooni südameks. Arvestada tasub aga, et pühapäev on tõeliselt püha päev, mistõttu on nii turud kui ka enamik tavakauplustest sel päeval suletud.

Kõige populaarsemad turud Viinis on Naschmarkt, Karmelitermarkt ja Brunnenmarkt.

Naschmarkt
Naschmarkt on Viini kõige suurem ning tuntum turg, mida peetakse Viini püsiturgude kroonijuveeliks. Igapäevaselt leiab turult värskeid hõrgutisi, laupäevadel leiab aset ka legendaarne kirbuturg. Lisaks tavapärastele ostupaviljonidele on Naschmarktil ka head söögikohad, kus lõunatada või õhtul kokku saada. Kohalik sumin on seal alati garanteeritud.

Viin

Karmelitermarkt
Karmelitermarkt on Viini üks vanemaid turge, mis viimastel aastatel on taas ellu ärganud tänu ümbritsevatele baaridele, stuudiotele ning galeriidele. Vanal turul on uus hingamine ning see annab edasi mõnusat Viini-tunnet.

Brunnenmarkt
Ühes Viini moodsaimas regioonis asub Brunnenmarkt, millest õhkub Lõuna-Euroopa ning Türgi hõngu. Turgu ümbritsevad ka mitmete kunstnike väikesed poekesed, mis lisavad shoppamisele kunstilist hõngu.

2. Kohvikud ning restoranid, milles söömine on Viinis kohustuslik

Sobiva toidukoha valik reisil on üks keerulisemaid ülesandeid, kuna kohti on niivõrd palju, et silme eest läheb lausa kirjuks. Tõelised viinlased leiab nii tööpäeva õhtutel kui nädalavahetuse pikkadel hommikusöökidel järgmistest kohvikutest ning restoranidest.

Ulrich: kohvik-restoran, kus menüü on mitmekülgne ning lai – alustades Viini šnitsliga ning lõpetades aasiapäraste taimetoitudega. Kohvikul suur väliterrass, kus on mõnus nautida nii toitu kui ka maalilist linnapilti.

Viin

Cafe Leopold: kohvik, millel on mitu erinevat nägu. Hommikul on kohvik moderne hommikusöögikoht, mis serveerib maitsvat kohvi ning hommikuampsu. Lõunal pakutakse terrassil kosutavat lõunasööki ning õhtupoolikul võib kohvikus nautida kokteili või pidutseda varajaste hommikutundideni kohviku klubiosas. Lisaväärtust annab kohvikule ümbritsev MuseumsQuartier, kuhu koonduvad erinevad kunstinäitused ning ka pop-up väljapanekud.

Phil: koht, kus raamatupood kohtub tõeliselt hubase kohvikuga, kus saab vaikselt raamatut lugeda või tassikese kohvi kõrval tuliseid vestlusi pidada. Õhtuti korraldatakse kohvikus indie kontserte, raamatuesitlusi ning luuleprõmme.

Alt Wien: kohvik, mis on tõeline vana-Viini pärl ning kus on maitsvat Viini kohvi valmistatud juba aastast 1936. Lisaks koha peal kvaliteetse kohvi nautimisele saavad huvilised ka erinevaid kohviube kaasa osta.

3. Austria disaini jahil

Viinis on mitmeid disainipiirkondi, mida sisustavad nii Austria moeloojad, keraamikud, ehtekunstnikud kui ka pagarid. Need on piirkonnad, kust võib leida suveniiride asemel originaalseid kingitusi lähedastele või iseendale.

Külastada tasub butiike Lindengasse moemiilil, MAK Designshopi Stubenringel või MQ Pointi MuseumQuartieris.

Omapäraseid elamusi annab ka Hundertwasserhaus, mis on tõeline ekspressionismi pärl, kusjuures hooneid asivad nii kunstipoed kui ka korterid.

4. Avasta loodus keset linnakära

Linnakärast eemaldumiseks suunduvad viinlased kunstlikule saarele Donauinsel, mis ehitati kartuses, et Doonau jõgi võib linna üle ujutada. Kuigi saarele pääseb ka metrooga, sobib saarel asuva rahvuspargi avastamiseks eelkõige ratas. Saarel on nii basseinid kui rand suvekuumuse peletamiseks, samuti võimalik laenutada SUP laudu ning mängida rannavõrkpalli. Lisaks korraldatakse saarel ka vabaõhu kontserte ning pidusid.

Mõnekümne minutilise autosõidu kaugusel asub ka kohalike seas populaarne Kahlenberg, kust avaneb idülliline vaade Viinile ja seda ümbritsevale.

Viin

5. Rajoonid täis ööseiklusi

Prateri rajoon oli eelnevalt kurikuulus tänu punaste laternate tänavale, kuid tänu legaalset prostitutsiooni piiravale seadusandlusele, on rajoon saanud uue positiivse hingamise. Siiski on rajoonid Prater ning Praterstern tuntud kui rajoonid, kus käiakse lõbutsemas.

Rajooni keskmes asub vana lõbustuspark, mille 117m kõrgust karusell-atraktsiooni peavad kohalikud parimaks kohaks, kuhu kohtingule minna. Samuti asuvad seal linna parimad klubid ning baarid. Mõned neist asuvad endistes bordellides, mis loob klubides tavapäraselt eksootilisema õhustiku.

Viin
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid