1. Musta Koera Aed ja Tartu Maheaed

Tartu aiandushuvilised panustavad innukalt linnaaiandusse, luues kohti, kus inimestel on võimalik eemalduda linnakärast ja nautida värsket õhku, aga ka pista näpud soovi korral mulda. Linnaaedadest leiab nimelt külastajate istutatud maitsetaimi ja muid istikuid. “Taolised maheaiad tõmbavad üha enam ligi nii rohenäppe kui ka neid linlasi, kes igatsevad aeg-ajalt maal valitsevat looduslähedast idülli ja tahavad vahel tunda end justkui vanaema juures, keset peenramaad,” ütleb Siimon.

2. KGB kongide muuseum ja Tartu Ülikooli kartser

Harjumuspärastele muuseumidele pakuvad Tartus põnevat vaheldust kaks kunagist kinnipidamisasutust, kus algupärane ruumide kujundus viib külastajad kaugetesse aegadesse Eesti minevikus. “KGB kongide muuseumi ekspositsioonid annavad aimu kommunistliku režiimi kuritegudest sõjajärgses Eestis. Siberi vangilaagritest toodud esemed aga paljastavad küüditamise tõelist palet. Ülikooli pööningul asuv kartser seevastu pajatab patuste üliõpilaste ajalugu,” kirjeldab Siimon.

3. Pop-up üritused Sisevete Saatkonnas

Ainulaadse ürituste toimumispaigana tuntud Sisevete Saatkond kujutab endast Emajõel ujuvat kultuurikeskust, mis võõrustab õdusas miljöös palavalt armastatud esinejaid ja arvukaid külalisi. Siimoni sõnul on aastaringselt avatud lodi hea koht mistahes ürituste pidamiseks. “See on unikaalne koht, kus iga pidulikum sündmus saab väärikalt tähistatud, pakkudes külalistele tänu omanäolisele atmosfäärile eriliselt meeldejääva mälestuse,” lisab ta.

4. Lodjasõidud Emajõel

Emajõe Lodjaselts pakub laevasõidu armastajatele võimalusi saada osa iganädalastest purje- ja loodusretkedest. Lisaks loodusekesksetele väljasõitudele korraldatakse Emajõel ka meelelahutuslikumaid lodisõite, millega sisustada toredaid perekondlikke koosviibimisi – pannkoogiretkedel näiteks kuuleb maitsvate pannkookide saatel lodjamadruste seiklusjutte maalt ja jõelt.

5. Põllumajandusmuuseumi ja Trükimuuseumi töötoad

“Kui Tartut on väisamas mõni tehnikahuviline, siis tasub tal kindlasti külastada Põllumajandusmuuseumit, kus saab näiteks harjutada mootori kokkupanemist. Trükimuuseum ootab aga oma töötuppa kõiki, kes soovivad teha lähemat tutvust iidsete trükitehnikatega,” soovitab Siimon ning lisab, et mõlemad töötoad suudavad kindlasti huvi äratada ka neis, kes pole end kummalgi alal veel proovile pannud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid