Paraku ei suhtu paljud bussisõitjad turvanõuetesse bussis pooltki nii tõsiselt kui näiteks autos. Simple Express annab mõned lihtsad näpunäited kuidas tagada enda ja kaasreisijate turvalisus.

Kinnita turvavöö

Turvavöö kinnitamine autos on tänu sotsiaalkampaaniatele ja politsei selgitustööle muutunud normiks. Nii nagu sõiduautode puhul, nõuab seadus turvavöö kinnitamist ka bussis.

Bussijuhi meeldetuletusse turvavöö kinnitada suhtutakse sageli skeptiliselt. Kahjuks on ka toimunud õnnetuste puhul pidanud politsei möönma, et turvavööd on olnud kinnitatud vaid vähesel reisijatel. See võib aga ka pisema õnnetuse korral tähendada märksa kurvemaid tagajärgi. Kõikides Simple Express bussides on istmed turvavöödega varustatud.

Turvavöö kinnitamisel tasub seljast võtta paksud üleriided või sättida turvavöö neist mööda, sest kõige paremat kaitset pakub see võimalikult keha lähedal.

Ära võta salongi suuri kotte ja esemeid

Tihti tekib reisijatel, eriti vahepeatustes, kiusatus võtta bussisalongi kaasa suured kotid. Küsitakse ka, miks ei tohi salongi võtta jalgratast.

Pagasi äraandmine tundub reisijatele ebamugav, eriti kui sõit on lühike ja buss pooltühi. Paraku kujutavad salongis lahtiselt olevad suured esemed endast turvariski. Nagu autodeski võib ka bussis üsna pisike lahtine ese õnnetuse korral saada väga ohtlikuks. Seetõttu tasub bussi kaasa võtta vaid hädavajalikud isiklikud esemed ja jätta suurem pagas selleks ette nähtud kohta.

Püsi oma kohal

Lahku sõidu ajal oma kohalt vaid vajadusel ning ära seisa sõidu ajal pidevalt vahekäigus. Samuti ära lase lastel bussisõidu ajal salongis joosta ja mängida. Järsema pidurduse korral võib bussis püsti seisev reisija tasakaalu kaotada. Simple Expressi bussid liiguvad siseliinidel ka väiksematel teedel, kus teeolud võivad olla kehvemad ning ka uusim buss võib rappuda. Seetõttu ole oma kohalt lahkudes ettevaatlik ja ära kaota valvsust.

Kaasaegsete busside istmed on muutunud väga mugavaks, ent kui peaksid sõidust siiski väsima, tee pigem oma istekohal lihtsaid võimlemisharjutusi.

Bussipeatuses ole tähelepanelik

Ka täiskasvanutele tuleb kahjuks meelde tuletada lihtsat tõde, et mitte kunagi ei tohi teed ületada bussi eest teele astudes. Teel oleva auto juht ei näe bussi tagant teele astuvat inimest! Eriti ohtlik on selline käitumine maanteel, kus kiirused on suured.

Simple Expressi bussijuhid võtavad peatustest möödudes alati hoo maha, veendumaks, kas seal on keegi bussi ootamas. Kuidagi ei saa olla nõus ka ühe bussifirma soovitusega, et maanteel peab reisija bussi peatamiseks käega märku andma. Pimedal ajal ei pruugi viiped olla bussijuhile nähtavad ning hämaras teele astumine võib olla ohtlik.

Loomulikult ei ole aga bussisõidu turvalisus vaid reisijate kätes. Eelkõige on tähtis, et teed oleksid õigeaegselt hooldatud ning bussijuhid sõidaksid vastutustundlikult. Seetõttu pöörab Simple Express suurt tähelepanu bussijuhtide headele sõiduoskustele ja liiklusnõuete järgmisele. Professionaalne bussijuht suudab ette näha võimalikke ohuolukordi ning vältida avariidesse sattumist. Lisaks sõltub turvalisus ka bussi tehnilisest korrasolust. Simple Expressi bussiparki kuuluvad vaid kaasaegsed bussid, mida hooldatakse sõiduturvalisuse tagamiseks pidevalt.