5. Konrad Apartments, Tartu

Tartu uusim hotell pakub omaette olemise võimalust südalinnas. See on perfektne paik introvertidest minimalismi austajatele – kelle hulka suurem osa eestlasi kuulubki.
Konrad Apartements on möödunud suvel Tartu südalinnas avatud 2-3 toaliste korteritega hotell, mille katuseterrassid pakuvad täiesti uusi vaateid ülikoolilinnale.
Luksuslikke vaateid ja Tartu südalinna kontekstis täiesti uut moodi ruumikogemust pakkuvad katuseterrassid, mis Konradi tõstavad teistest hotellidest klasis võrra kõrgemale, on muidugi eriti nauditavad suvel. Ent see on ka veebruaris koht, kus keset suurt linna olla täiesti kahekesi, õhtul väga soojadesse tekkidesse mässitult ja kuum teetass käes katuseterrassil tähistaevast imetleda ja hommikul kallimale hommikukohv ise voodisse viia.
Ehkki hoone on teise majade poolt sisse piiratud, on tänu suurtele aknapindadele hommikud seal ikkagi valgusküllased.

Foto: Konrad Apartements

Otse rannas asuv Hedon tundub esmapilgul ahvatlev vaid suvel - kuid hedonistlik spaa ja uskumatult kaunid ja avarad talvised vaated merele teevad sellest ühe mõnusama paiga Eestis, kuhu nädalavahetuseks puhkama sõita.

Ajalooline Pärnu mudaravila hoone on oluline maamärk Pärnu linnas ja Eesti arhitektuuris, mis valmis järk-järgult möödunud sajandi 20.– 30.aastatel rahvusvahelise arhitektuurikonkursi tulemusena arhitektide Olev Siinmaa, E. Wolffeldt ja A. Nürnbergi projekti järgi. 21. sajandi alguses jäi maja tühjaks ning alles kaks aastat tagasi tõusis fööniksina see tuhast. Basseinid, saunad, erinevad hellitavad hoolitsused ning muidugi ka restoran Raimond ahvatlevad tegelikult jääma kauemakski, kui vaid üks nädalavahetus.

Talvine Pärnu rand on ülejäänud linnast pisut ära lõigatud – ent arvestades, et kas selles ülejäänud osas üleliia palju ei toimu, ei ole see tegelikult väga suur miinus.

Tripadvisori kasutajate poolt Tallinna parimaks hotelliks valitud Palace’il on õnnestunud peale taasavamist kinnitada ja kasvatada oma eksklusiivset ja esinduslikku mainet – ja saada . neli superior-tärni.

See on perfektne paik valentinipäeva veetmiseks, ükskõik, mida parasjagu ka taevast alla sajaks või mis temperatuur väljas valitseks – sest sellest majast pole minipuhkuse ajal lahkumiselt otseselt põhjust. Hotelli sisekujundus on elegantne ja inspireeritud Konrad Mägi töödest. Toad on piisavalt suured, et ei tekiks nädalavahetuseks kingakarpi kolimise tunnet. Hotelli soklikorrusele on ehitatud treeningsaal, bassein ja saunakompleks.
Ja siis veel restoran Konrad. Ülejäänud majast glamuursemas võtmes restoranis on meeleolu loomas tumedamad toonid, must graniit, kuld, kroom, peeglid, kamin. Konradi menüü vaatab inspiratsiooni otsides Tallinnast ida poole, olles glamuursem ja luksusejanusem kogu ülejäänud hotellist. Restorani ja toidu puhul on see aga kindlasti ainult suureks plussiks.
Päris teist samasugust sellist slaavi mõjudega restorani Tallinnast ei leiagi, Tchaikovsky segu Vene ja Prantsuse köögist on siiski midagi täiesti muud.

Liitke siia veel akendest avanev vaade Vabaduse väljakule ja vanalinna tornidele ning suurlinnahõnguline, elegantne ja romentiline valentinipäev ongi garanteeritud.

Foto: Tallinn Hotels

Savoy Boutique Hotell on kolm korda järjest valitud maailma mainekaimal majutusettevõtete konkursil World Travel Awards Eesti parimaks butiikhotelliks – see ütlebki tegelikult juba kõik.
Vanalinnas asuv hotell on selleks põhjust andnud küllaga. Valentini-nädalavahetust veetma minnes võite olla kindel, et see on ainulaadne kogemus ja teie kallimal lihtsalt ei ole võimalik mitte mingeid etteheiteid teha: Savoy Boutique Hotelli tubades on eritellimuse järgi valminud mööbel ja vaibad, külalistele pakutakse spetsiaalselt nende tarbeks koostatud ajalehte Savoy Times ja kõrgkvaliteediga kosmeetikasarja Floris, mida eelistavad nii Briti kuningliku perekonna liikmed kui ka James Bond.
Lisaks veel tähelepanelik teenindus, suurepärane restoran Mekk.
Mekk pakub Eesti kööki, millele on oma jälje jätnud Skandinaaviast saabunud kuningad ja nende kokad.

Kui aega teineteise seltskonna ja toidu nautimistest üle peaks jääma, tasub uurida ka maja enda põnevat ajalugu - eelmise sajandi 30. aastatel müüdi just siin Tallinna kvaliteetsemaid kangaid, disainiti suursuguseid õhtukleite ja õmmeldi Euroopa viimase moe järgi ülikondi.


Foto: Tallinn Hotels

ammende
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid