EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on siseturism stabiilselt, kuid kindlalt kasvanud viimased neli aastat. “Kuigi hetkel on veel puudu 2015. aasta detsembrikuu majutusstatistika, võib juba praegu öelda, et möödunud aasta on Eesti siseturismis taaskord rekordaasta. See tähendab vaid üht – eestimaalased veedavad meelsasti oma puhkust kodumaal ning tarbivad kohalikke turismiteenuseid.”

Puhkusereiside kiire kasv tuleneb suuresti siseturistidele mõeldud atraktiivsete ajaveetmis- ja puhkamisvõimaluste pidevast lisandumisest. “Suure panuse siseturismi järjepidevale stabiilsele kasvule on kindlasti andnud kõik turismisektoris toimetavad ettevõtlikud inimesed ning avatud mõtlemisega ürituste korraldajad. Viimase viie aastaga on silmnähtavalt suurenenud läbimõeldud pakkumiste arv koduturul, mida ka turundatakse sihipäraselt ja järjepidevalt,” lisas EASi turismiarenduskeskuse direktor.

Eesti turismivõimalusi koondava veebilehe puhkaeestis.ee andmetel olid möödunud aastal kümme kõige otsitumat kohta või sündmust, Kuremäe klooster, Lüübnitsa sibula- ja kalalaat, Piusa külastuskeskus ja muuseum, Hiiumaa jaanituled, Hallikivi seikluspark, Kõue mõis, Alaveski loomapark, Seto kuningriigi päev, Estonia spaa termid ning Viru raba õpperada. “Loetelu näitab, et põnevaid sündmusi ja turismiatraktsioone on meil üle kogu Eesti. Kes plaanib tänavu Eestis puhata, sel tasuks ideede kogumisega juba varakult algust teha. Inspiratsiooni puhkamisvõimaluste kohta leiab kogu Eestit hõlmavast värskenduskuuri läbinud turismiveebist, mis koondab turismiatraktsioone ja majutusasutusi ning pakub ka põhjalikku sündmuste kalendrit. Kindlasti tasub kohale tulla ka 12.–14. veebruaril toimuvale Tourestile, kus Puhka Eestis hallis saab sihtkohtade esindajatelt vajadusel lisa küsida,” selgitas Tarmo Mutso.