Viin on viimane Euroopa pealinn, kus tunda on veel möödunud sajandivahetuse väärikust. Laiu bulvareid mööda pargist parki jalutades mööduvad kapjade klõbinal hobused ja kalessid ning iga maja on kunstiteos.
Viinist räägitakse kui Euroopa parimate muuseumite linnast. Isegi kui teid kunstikogud ei köida, peate tunnistama, et mõnusamat paika sõpradega kogunemiseks, pingil päevitamiseks, raamatu lugemiseks või klaasi külma prosecco nautimiseks kui Muuseumikvartali siseõu, on raske välja mõelda.
Keegi ei heida teile ette, kui suvepäeval muuseumi asemel hoopis loomaaeda pandasid vaatama lähete ning pärast loomaia kõrval asuva Schönbrunni lossi taga väikesele mäele jalutate piknikku pidama ning linnale avanevat miljoni dollari vaadet nautima.
Või naudite sama imelist vaadet kogu Viinile hoopis lõbustuspargi vaaterattalt.
Ja ärge kartke, et muud ei pakuta kui rammusaid šnitsleid ja šokolaadikooke. Esmaspäevast laupäevani avatud Nachsmarkti turul on rohkem kohvikuid kui müügilette ning koos kõikide maailma nurkade köögid.

Meie lemmikväljasõit Viinist: päevaks Bratislavasse
Slovakkia pealinn Bratislava on väiksem, eksperimenteerivam, odavam, boheemlaslikum ja ainult 75minutilise laevasõidu kaugusel mööda Doonau jõge (saab ka bussiga, mis sõidab ainult tunni ja maksab 7,5 eurot).
Päevaks naaberlinna põikamine, et teel laevatekil päikest võtta ning mööda libisevat loodust ja väikelinnu imetleda, ei ole kindlasti mitte halvem plaan kui veel üks kunstimuuseum läbi vaadata.

Lennunõu: Nordic Aviation hakkab Tallinnast 27. märtsil Viini lendama.


Foto: Shutterstock

Siis kui Eiffeli torn ja Mona Lisa on nähtud, alles õige Pariis hakkabki. Näiteks kohe Louvre’I lähedalt Seine’i jõe kaldalt, mille äärde suveks tonnide viisi liiva tassitake, lamamistoolid lahti võetakse, kohvikud üleöö valmis ehitatakse. Pariis on parim, sellest ise teadlik ja kui on läinud nii, et loodus pole Pariisile liivaranda andnud, teeb ta selle ise.
Suvi tähendab seda, et pariislased ise suvitavad ja mõnede pisikeste paragiäride omanikud on oma uksed lukku keeranud. Aga samas tähendab see ka seda, et linn jääb autodest tühjaks ning rendiratta seljas läbi sooja suveõhu Pariisi ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde vuhiseda on imelihtne ja muretu. Parimad turud ja disainipoed on avatud ning me ei tea ühtegi paremat paika, kus ükspäev paratamatult lõppevale puhkusele ning taas algavale tööelule mõeldes šikk ja soodne uus garderoob osta.

Meie lemmikpood Pariisis: Merci
(111 boulevard Beaumarchais, www.merci-merci.com)
Merci on läbi kolme korruse kulgev Marie-France ja Bernard Coheni kauplus, kes oma eksimatu stiilitajuga on sinna valinud ainult väga hea disainiga asjad. See ongi ainus kriteerium: Merci müüb rõivaid, lilli, raamatuid, kodusisustust, kingi, kotte – kõike. Kaupluse kasum läheb heategevuseks (sellest ka nimi), täpsemalt toetatakse Madagaskari lapsi.

Lennunõu: Suvehooajalistest liinidest alustab Nordic Aviation 27. märtsil lende Pariis. Lennud toimuvad 3 korda nädalas teisipäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti. Lennuliin jääb avatuks kuni oktoobri lõpuni.

Berliin on konkurentsitult kõige kirevama eluga Euroopa pealinn. Berlini kultuuri- ja restoranielu on võrratu, aga sama pöörane on ka linna ööeolu, mis pakub klubisid ja kontserte igale maitsele.
Eri kultuuritaustadega kunstnike, start-up'ide, disainerite ja teiste ilusa elu otsijate mekaks kujunenud linnas ei pea igavust tundma mitte keegi.
Lisaks kõigele on linn maailma parim tänavakunsti muuseum, kus alates vabaõhugaleriiks muutunud Berliini müüri alles jäänud osast kuni miniskulptuurideni tänavasiltidel võib kaasaegset tänavakunsti leida igalt poolt.
Mis võiks olla parem kui jalutuskäik mööda pöörast Kreutzbergi linnaosa või elegantset Prenzlauer Bergi, uudistades korraga tänavakunsti ja põnevaid poode ning vahepeal jalgu puhata mõnes lahedas kohvikus?

Meie lemmikrestoran Berlinis: Monsieur Voung (Asukoht: Alte Schönhauser Strasse 46, Mitte http://www.monsieurvuong.de/)
Monsieur Vongi ukse tagant leiate harilikult looklemas sabatäie näljaseid berliinlasi ja ka turiste, kes tulevad siia Vietnami hõrgutusi sööma. Hoolimata suurest rahvahulgast jõuab toit lauani enne kui jõuad oma litchi mahlast lonksugi võtta. Lisaks lühikesele menüüle on iga kahe päeva tagant vahelduv päevamenüü, ikka selleks, et andunumad fännid ära ei tüdineks ja nädalas ikka mitu korda härra Voungile külla saaksid tulla.

Lennunõu: Nordic Aviation avab 29. märtsil otseliini Berliin, kuhu hakkavad lennud toimuma neli korda nädalas. Berliini suunal saab lennata teisipäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti.