Pikk nädalavahetus välismaal ei ole ainult armunud paarikeste või vallaliste luksus. Ka perega saab sellise toreda väljasõidu ette võtta. Siin on nimekiri neljast lapsesõbralikust asjast, mida Milanos ette võtta:

1. Mine turule!
Värsked köögiviljad, maitsvad pirukad ja toredad müüjad muudavad turuelamuse meeldivaks igale lapsele. Milano puhul on suureks boonuseks ka maitsev tänavatoit, mille abil oma lapsele uusi maitseid tutvustada ja meeldejäävaid elamusi pakkuda.

2. Kurikuulus itaalia jäätis igal aastaajal
Kellele siis jäätis ei meeldiks? Itaalias leiab jäätiseputka üles igaüks. Ilma kurikuulsa ja väga maitsva jäätise proovimiseta ei ole Milano reis täisväärtuslik.

Jäätisetest

Vette ette ei ehitata linnu ilma hea põhjuseta. Veneetsia võiks näga välja üsna samasugune kui Soomaa - kui gootid ei oleks ümberkaudseid alasid süsteemselt rüüstamas käinud. Nii julmalt, et inimesed põgenesid soosaartele, et endale uus kodu rajada.
Aga peaaegu ilma maata maa sai aastal 421 Veneetsia linna alguseks. Kiirelt mõned sajandid edasi liikudes oli see üks võimsamaid linnu maailmas, kus ühtviisi hästi osati ajada äri ja pidutseda. Veneetsia karneval (iga aasta veebruaris) on vaid üheks näiteks linna elustiilist, mille dekadentlik ja hedonistlik eluviisi keskajal teiste linnade elanikud näost kaameks ja salamisi kadedaks võttis.

Kunagi võimas kaubandus- ja laevanduskeskus on leidnud enda uue identiteedi kunsti- ja turismikeskusena – kasutades leidlikult ära neidsamu hooneid, mis kaupmehed ja laevatöösturid rajasid.

Milanosse minnes tasub tänaval silmad ja kõrvad lahti teha ja kohalike sõna kuulata oma päeva sisustamisel. Sedasi inimestelt soovitusi küsides sain kokku kuus paika, mille külastamine igale turistile kohustuslik on.

1. Piazza del Duomo

Ilmselt on tegemist terve linna kõige populaarsema paigaga, kuid täpselt sama ilmselgelt on see seda ka väärt. Imeline valgest marmorist Milano katedraali fassaadi ilu ei jäta mitte kedagi külmaks. Kinnitan, et end selle ilu nautima unustada pole üldse keeruline.


Pargivärav Milanos. Foto: Shutterstock.com

Erinevalt teistest Itaalia suusakuurortitest on Livigno tänu tax-free-tsoonile taskukohane sihtkoht. Keskmisel tasemel suusatajatele väga sobilik, edasijõudnutele võib veidi igav tunduda. Kuid lumelaudurid on omas elemendis - hiljuti avati suur ja kaasaegne lumepark. Ja loomulikult on radade ääres hulgaliselt pitsabaare!


Foto: Shutterstock.com

Padova lähedal asuv bassein Y-40 on maailma sügavaim sisebassein, kus saab sukelduda 40 meetri sügavuseni.

Basseini disainis arhitekt Emanuele Boaretto ja ehituse korraldas Boaretto Group Hotel and Resort.

Y-40 on täidetud sooja termaalveega. 4300 kuupmeetrit vett hoitakse temperatuuril 32-34°C, et ujujatel poleks vaja kalipsot selga tõmmata. Põhja mõõtmed on 21x18 meetrit, kuid selleks, et saaks harjutada sukeldumistehnikaid, on loodud ka platvormid erinevatel sügavustel.