Tunnustuse sai Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse dotsent Heli Tooman, kes on rohkem kui 20 aastat panustanud Eesti turismihariduse edendamisse.

Tooman on koostanud mitmed turismivaldkonna õpikud ja raamatud, ta on osalenud aktiivselt õppekavade arendamises ja hindamises ning tema eestvedamisel on edendatud turismialast eestikeelset sõnavara.

Lisaks Heli Toomanile said tunnustuse pikaaegse panuse eest Eesti turismi arendamisel maaturismiettevõtjad Saaremaalt Signe Sarah Arro ja Setomaalt Margus Timmo, Estraveli juhataja Anne Samlik, Värska Sanatooriumi juhataja Vello Saar ning Daisy Järva ja Toomas Undusk.

“Kui siiani oleme turismimessil Tourest jaganud Aasta turismiedendaja tiitlit, siis tänasel juubeliaastal otsustasime erandkorras välja anda ka tunnustuse pikaaegse panuse eest,” märkis EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

“Tublisid ja pikaaegse kogemusega inimesi on turismisektoris palju, tunnustuse turismiliitudelt pälvisid need, kes on seisnud hea kogu tervikpildi käekäigu eest,” märkis Mutso.

Turismikonverents toimus sel aastal kümnendat korda ning oli pühendatud turismi tulevikule nii Eestis kui laiemalt maailmas. Pärnu Estonia SPAs toimunud konverentsist võttis osa enam kui 200 turismivaldkonnaga seotud inimest, konverentsi korraldasid EAS ja Eesti Turismifirmade Liit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid