200 000 000. reisija saab järgneva 10 aasta jooksul igal aastal ühe tasuta kruiisi Viking Line’i laevadel.

Viking Line jõudis ümmarguse numbrini kolmapäeval. Õnnelik reisija alustas oma sõitu kohvi ja koogi söömisega kaptenisillal koos laevakapteniga. Reis jätkus luksuskajutis ning nautida sai õhtusööki Food Garden à la carte restoranis.

„Ma olen positiivselt üllatunud ja ausalt öeldes üsna hämmingus nii suurest tähelepanust. Aga tunne on hea,“ ütles 200-miljones reisija Meliina Lintukangas.

Aukülalisele ja temaga koos reisivale seltskonnale serveeriti hommikusöögilauas tasuta šampust. Meeles peeti ka teisi kruiisireisijaid, kellele pakuti piduliku sündmuse puhul vahuveini.

Viking Line´i maskott kass Ville Viking jagas samal ajal Helsingis tasuta kruiisipileteid.

Paljude soomlaste jaoks oli Viking Line’i kruiis esimene reis välismaale. Suured punased laevad on sõitnud alates 1959. aastast.

„Kakssada miljonit reisijat on muljetavaldav number. Ehk teisisõnu öeldes oleks võinud kõik 5,5 miljonit soomlast reisida meie laevadel peaaegu 40 korda. Meie reisijate seas on loomulikult reisijaid ka teistest riikidest ning meil on hea meel, et nende arv pidevalt tõuseb,“ ütles Viking Line’i kontserni tegevjuht ja president Jan Hanses.