Kuna Lufthansa lendab Tallinn-Frankfurti liinil kolm korda päevas, siis mõjutab streik otseselt ka paljusid Eesti reisijaid. Frankfurt on vahemaandusmispunkt paljudele teistele olulistele sihtkohtadele üle maailma ja kui Tallinnast õigeks ajaks sinna kohale ei jõua, jääb ära ka jätkulend.

Juhul, kui sinu lend toimub Lufthansaga ja streigi ajal, järgi neid nõudandeid.

1. Kontrolli oma lennu staatust Lufthansa kodulehel.

2.-4. aprillini on kõik Tallinnast algavad või lõppevad Lufthansa lennud tühistatud, kuid oma lennu number tasub siiski ülaltoodud lingilt üle kontrollida.

2. Streik on erakorraline asjaolu: kompensatsiooni ei maksta, aga hoolitsetakse reisija eest.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 261/2004 mõistes on streik kindlasti erakorraline asjaolu, mis tähendab, et lennu ärajäämise eest ettenähtud rahalist kompensatsiooni ei maksta.

Küll aga ei vabasta määruse sõnastus lennufirmasid reisijale hoolitsuse pakkumise kohustusest ka erakorraliste asjaolude puhul. Hoolitsus tähendab määruse kohaselt eelkõige ooteajaga võrreldes piisavat sööki ja majutust, samuti transporti lennujaama ja majutuskoha vahel. Kuna lennufirmal ei pruugi reaalselt piisata tööjõudu selleks, et suurele arvule reisijatele majutust broneerida ja söögitalonge jagada, soovitame vajadusel need kulud mõistlikkuse piires ise teha ja kuludokumendid alles hoida. Tagantjärele võib määrusele 261/2004 viidates paluda lennufirmalt nende hüvitamist. Määruse täieliku sisuga on võimalik tutvuda siin.

3. Kui ajagraafik ja rahakott võimaldavad, võib streik anda võimaluse sihtkohas pikemalt ringi uudistada.

Euroopa lõunapoolsemates linnades on juba mõnusalt soe, nii et miks mitte veeta nädalalõpp reisil ning oma lend ümber broneerida. Alates laupäevast peaksid Lufthansa lennud toimuma graafikujärgselt ning kui vabu kohti on, siis saab pileti uuele lennule ümber vahetada ilma lisatasu maksmata. Uus lennuaeg tuleks välja valida ja broneering teha esimesel võimalusel – seda saab teha otse lennufirmaga kontakteerudes või oma reisikonsultandi kaudu.

4. Kui ajagraafik pikemat sihtkohas viibimist ei võimalda, tuleb soetada pilet teise lennufirma lennule.

Sel juhul on abi streikide ja pankrottide vastasest kindlustusest, mida Eesti kindlustusseltsidest pakub Salva. Kellel streigivastase kaitsega kindlustus vormistatud, saab uue pileti ja ära jäänud lennu vahelise hinnavahe kindlustusseltsilt tagasi.

Tavapärased reisikindlustused streikide vastu ei kaitse. Sellisel juhul tuleb osta uus pilet, mis võib vahetult enne reisi algust ostes olla üsna kulukas. Lufthansalt saab tagasi ära jäänud lennupileti summa, kuid pikalt ette ostetud edasi-tagasi piletid on enamasti tunduvalt soodsamad. Näiteks Frankfurdist Tallinnasse lendamiseks tuleb homse lennu eest hetkel välja käia ca 700-800 eurot, kuna peamiselt on vabu kohti saada vaid äriklassis.

Muude sihtkohtade puhul võib aga palju soodsamalt hakkama saada, näiteks Istanbulist Tallinnasse saab ühe otsa pileti ca 200 euro eest.

Kui Sinu reis veel alanud pole, siis on lubatud nii kuupäevade muutus hilisemaks ajaks kui ka soovi korral piletiraha tagasisaamine täies mahus.