Laura ja Marguse videoblogi: Penang - köökide ja uskude risttee
Lõpuks ometi saime jälle tunda korralikke soojakraade, sest siin ulatusid need kuni 35 plusskraadini.
Toiduvalik on siin tõepoolest suur ja ülimalt maitsev, söögi hinnad on uskumatult odavad. Ühe euro eest saab näiteks suure maitsva prae ja kõhu täis.
Veetsime Penangil viis päeva, millest kaks ööd olime George Towni vanalinnas ja kolmas öö möödus Batu Feringghi ranna kuurortis.
Üks miinus siin vanalinnas ringi liikudes siiski on. Jalakäijatele peale ei ole siin keegi mõelnud. Kui mujal vanalinnades on tehtud jalutustänavad, kus autod sõita ei tohi, siis siin voorivad masinad pidevalt väikestel kitsastel tänavatel, seega kogu aeg tuleb olla väga ettevaatlik ja tähelepanelik, et mitte alla jääda.
Meile tundus see natukene imelik, sest turistid peavad leppima tõesti üsna imepisikeste aladega, kus karjas koos sulistada.
Taksosõit on siin saarel kallis (Aasia mõistes) ja taksomeetrid puuduvad. Sellepärast tuleb kõik hinnad kokku leppida. Näiteks maksab 20-minutine sõit George Townist randa 30 ringgitit ehk 7 eurot.
Hiinast tulles on suureks üllatuseks see, et kõik räägivad siin suhteliselt hästi inglise keelt. Isegi 50-aastane taksojuht lobiseb sinuga vabalt inglise keeles. Kohalikud inimesed on äärmiselt sõbralikud ja abivalmis. Märtsi algus on Penangil juba madalhooaeg ja seda oli ka meie külastuse ajal tunda, sest turiste oli tõesti vähe. Loomulikult on madalal hooajal ka hinnad odavamad (hotell jne).
Penangil elab paljude erinevate uskude esindajaid kõrvuti koos, näiteks on siin moslemeid, budiste, hindusid, taoiste jne. Sellepärast on siin ka palju erinevaid kööke segamini ja toiduvalik rikkalik.