Olen lausa fanaatiliselt püüdnud piirduda ka pikematel reisidel käsipagasiga. Naiste jaoks on väikese kotiga hakkama saamine tunduvalt raskem kui meeste jaoks. Meil on vaja iga riietuse jaoks erinevaid jalanõusid ja kõiki neid kosmeetikavahendeid... me oleme ka ettevaatlikumad ja võtame mõned asjad kaasa lihtsalt igaks juhuks.

Niisiis, siin on mu viis nõuannet, kuidas ka naisena on võimalik väga kerge pagasiga reisida.

1. Hangi kosmeetikavahendite jaoks väikesed pudelikesed

Sa ei kasuta reisil kunagi ära tervet kosmeetikatoodet, kui just ei plaani kaks aastat järjest reisida. See väike raha, mis ma kulutasin komplekti väikeste purkide peale, kuhu vajalik kogus ära mahutada, oli tõenäoliselt kõige paremini kulutatud reisiraha üldse. Alati, kui kuhugi lähen, panen kõik oma näohooldusvahendid, šampoonid ja palsamid neisse sildita pudelikestesse. Kasutan tühja silmakreemipurki igapäevase niisutuskreemi jaoks ning ostan kaasa väikese hambapastatuubi (isegi kui see saab otsa, ei maksa eriti midagi seda sihtkohas juurde osta). Kandes kõiki oma kaasavõetud vedelikke väikestes 50-100 ml pudelites-purkides, ei pea lennujaamas pagasit üldse ära andma.

2. Võta kaasa riided ainult üheks nädalaks

Ma isegi ei oska enam kogu ruumi oma suures seljakotis ära kasutada ning kui parajalt pingutada, siis õnnestub ka 50-liitrine seljakott kokku voltida millekski, mis kõlbab käsipagasina kaasa võtta. Olen avastanud, et pea igal pool maailmas leiab keegi, kes on nõus mu pesu mõistliku raha eest ära pesema. Eeldades, et reis jääb enam-vähem sama kliimavöötme piiridesse (ja tavaliselt jääb), tuleb igal juhul mugavam pesta kord nädalas pesu kui kaasa vedada terve kuu garderoobi. Siit ka järgmine soovitus: riided võiksid olla enam-vähem sarnast värvi, et neid saaks koos pesta. AirBalticus näiteks maksad mõlemal suunal registreeritud pagasi eest 24,99 eurot – selle raha eest võib 5–7 korda pesu pesta.

3. Kanna seljas riideid, mis võtavad kõige rohkem ruumi

Mõned lennufirmad tahavad tõesti, et suruksid kõik oma asjad ühte kohvrisse ja proovivad seejärel kurja irve saatel, kas see "mõõdukasti" mahub. Selle jaoks on parim soovitus kanda oma kõige soojemaid, kohevamaid ja ruumivõtvamaid riideid lennukisse saabudes seljas. Usu mind, nad ei käsi sul kaalule minna, et ülekaalu registreerida. Seega kui lähed näiteks kõrbereisile, kus öösel on külm ja päeval väga palav või sooja riiki, kus on kõrged mäed, kanna oma sviitreid ja jopesid ning isegi kobakaid matkasaapaid seljas ja jalas, kui astud lennuki pardale.

4. Kasuta õigeid elektroonikavidinaid

Kui sulle meeldib lugeda pikkadel bussi- ja rongireisidel ning huvitavad ka kohapealsed raamatud, siis on üsna lihtne avastada tagasi tulles, et raamatuid on rohkem, kui minnes sai kaasa võetud. Õnneks on olemas Kindle e-luger. Kui ütlen Kindle, siis ma ei mõtle iPadi tahvlit, mis on ligi kaks korda raskem. Kindle võiks olla veel selline vanamoeline, millel puudub taustavalgustus ja mille aku tööiga on sada korda pikem kui näiteks iPhone'il. Kui sul pole sellist e-lugerit, siis laena. Kui usud, et suudad reisil olles eemale hoida Facebookist ja e-postist, siis sülearvuti või tahvli kaasatassimise asemel kasuta vaid oma nutitelefoni. Niikuinii ei lähe sa kunagi kodust välja ilma telefonita ja tänapäeval on üsna vähe asju, millega nutitelefon reisil olles hakkama ei saaks. Kuna nutitelefonil on üsna ebamugav kirjutada, siis äkki ongi parem – saab rohkem võrgust väljas olla ja puhata.

5. Jäta varuruumi uute asjade jaoks

Kindlasti põrnitsetakse mind nüüd hämmastunult – kust selle varuruumi veel võtma peaks? Kõige vajaliku käsipagasisse mahutamine on juba iseenesest naiste jaoks tõeline väljakutse. Kuid mõtle – millistelt reisidelt oled sa tagasi tulnud, ilma et oleks kohapealt midagi ostnud? See võib olla mõni uus riideese, mida selga pannes saab hiljem meenutada seda kohta, kus käidud. Tihti selgub ka kohapeal, et sinu riietus ei sobi kohalike tavadega ning vajad näiteks katvamat suurt salli. Või kui ostad hulga kingitusi ja suveniire, siis igal juhul tasub kotti natuke ruumi jätta ka kohapealt ostetavate asjade jaoks, sest hiljem pagasi eest juurde makstes on see alati kallim!

Hea lugeja, millised on sinu nipid väheste asjadega reisimiseks? Ilma milleta sa kindlasti reisile ei läheks?