Kuidas kirjeldaksid oma esimest muljet Dominikaani Vabariigist?

Seal on suurepärane kliima – mõnus troopiline, niiske ja soe õhk. See oli esimene asi, mida märkasin, kui lennujaamast väljusin. Muidugi jäid kohe silma kõrged ilusad palmipuud ja lopsakas roheline loodus.

Olles reisinud juba omajagu, ütlen ausalt, et mind on raske üllatada. Küll aga on iga uus riik, kuhu olen tulnud, mind hästi vastu võtnud ning jätnud südamesse sooja tunde ja kaunid mälestused.

Kuidas kirjeldaksid kohalike inimeste elustiili?

Kohalikud on Dominikaani Vabariigis väga sõbralikud, abivalmid ja soojad inimesed. Nendega on väga lihtne rääkida, kuna nad on avatud ning neile meeldib oma tegemistest ja perekonnast jutustada. Kui eestlaselt küsiks võõras inimene tema pere kohta, siis oleks see kohatu või paneks vastaja kuidagi ebamugavasse olukorda. Eestlased on üldiselt kinnised ja privaatsed. See-eest Dominikaani Vabariigis on väga teretulnud avameelselt isiklikel teemadel vestelda ning kohalikud teevad seda rõõmuga.

Dominikaanis on väga olulisel kohal muusika ja tants. Kohalike igapäevaellu kuuluvad bachata tantsimine ja mõnusad latiinorütmid. Lisaks elab rahvas kuumalt kaasa pesapallimängudele. Sinna juurde kuulub hea söök ja perega koos olemine.

Millega üllatas Dominikaani rahvusköök? Kas said midagi enda jaoks uut ja põnevat proovida?

Dominikaani rahvustoiduks peetakse la bandera’t. See koosneb valgest riisist, kana- või veiselihast ja punastest ubadest, millele on lisatud roheline salat või avokaado. See on Dominikaani Vabariigis üks populaarsemaid roogasid ja pole haruldane, kui perekeskis süüakse seda lõunaks kuni neli korda nädalas.

Dominikaani Vabariigis on söögilaual väga palju kana- ja riisitoite, kuid ka kala on toiduna väga populaarne. Üldiselt ei ole road liiga vürtsikad, pigem kirjeldaks neid kui lahjemat sorti Mehhiko toitu.

Dominikaani kohv on väga hea. Ühes kohalikus poes pakuti meile maitsta mitut erinevatest kohviubadest ja ise aroomiga kohvi. Mõni oli väga mõru ja kange, aga üks jäi mulle meelde just oma magusa ja väga tugeva lõhna poolest. Samuti saime mekkida kohalikku rummi – ja küll see maitses kõigile. Mõnusalt magus ja samal ajal ikka kange rumm.

Üks väga omapärane jook, mida proovida saime, oli Mama Juana – see on koore ja maitsetaimede segu, millele valatakse peale rummi, punase veini ja mee segu.

Milline on kohalik hinnatase? Kas ja kui palju peaks kohalikku raha kaasa vahetama?

Üks keskmine eine kohalikus restoranis või söögikohas on umbes seitse USA dollarit, kolmekäiguline õhtusöök seal võib olla umbes 35 dollari ringis. Kohalikus poes on hinnad üsna soodsad, kuid tuleb arvestada, et need on ilma maksudeta, mis lisanduvad kassas.

Kohapeal arveldatakse nii USA dollarites kui ka kohalikus rahas, milleks on Dominikaani peeso. Kohaliku raha eksport ja import on keelatud, mistõttu saab eurod või dollarid peesodeks vahetada alles riiki saabudes. Sularahaautomaate jagub suuremates kuurortides ja linnades küllaga, enamikus kauplustes aktsepteeritakse deebet- ja krediitkaarte.

Millistes hotellides Dominikaani Vabariigis peatusid? Kas soovitad neid ka teistele?

Reisi vältel peatusime päris mitmes hotellis. Esimene oli Impressive Resort & Spa Punta Cana, mis on 5* kõik hinnas hotell. See asub lennujaamast umbes 22 kilomeetri kaugusel Atlandi ookeani kaldal Bavaro piirkonnas. Hotell on mõnusa suure rohelise territooriumiga, selle ala kaunistavad kõrged palmipuud ja lopsakad taimed.

Teine peatuspaik, kus ööbisime, oli Majestic Colonial Punta Cana, mis on samuti 5* kõik hinnas hotell. See asub lennujaamast umbes 27 kilomeetri kaugusel Atlandi ookeani kaldal Bavaro piirkonnas. Hotellil on väga mõnus rannaäärne restoran, kus on võimalik nautida imelist õhtusööki.

Viimaseks hotelliks oli Melia Punta Cana Beach Wellness Inclusive Resort 5* kõik hinnas hotell. See asub lennujaamast umbes 25 kilomeetri kaugusel, samuti Bavaro piirkonnas. Hotell majutab ainult täiskasvanuid, mistõttu on ideaalne just paaridele või koos sõpradega puhkuse nautimiseks. Selle territoorium on hästi hooldatud, mõnusa roheluse keskel asetsevad väiksemad kahekordsed majakesed.

Kui valida ainult nende kolme hotelli vahel, siis soovitaksin kindlasti viimast – Melia Punta Cana hotelli. Toad on ilusad ja puhtad, töötajad sõbralikud ja abivalmid, toit maitsev ja mitmekülgne. Selle hotelli puhul saavad külastajad kasutada lähedal asuva hotelli osasid teenuseid (Melia Caribe Beach Resort) – territooriumit, randa ja baare. Tasulised teenused, nagu näiteks spaa või kasiino, on ikka lisatasu eest.

Räägi palun kohalikest kuurortidest. Millised sobiksid paremini sõprade seltskondadele, paaridele, lastega peredele?

Külastasime peamisi kuurorte, milleks olid Bavaro, La Romana, Bayahibe ja Uvero Alto. Tegelikult on igas kuurordis nii paaridele kui ka peredele mõeldud hotelle. Kõige suurema valiku perehotelle leiab Bavaro piirkonnast. Vähenõudlikumatele klientidele või väiksema eelarvega turistidele leidub nii mõnigi sobilik hotell La Romana piirkonnas. Bayahibe piirkonda soovitaksin ennekõike paaridele, kuna hotellid asuvad Kariibi mere kaldal. Sealne vesi on kristallselge ning rannad nii ilusad, et vaade rannast on lausa hingemattev. Ideaalne mesinädalateks või isegi abielutseremooniaks.

Räägi palun veel kohalikest randadest, kui soe on vesi ja kas saab ka veesporti harrastada?

La Romana ja Bayahibe rannad on Kariibi mere kaldal. Sealne vesi on soe, laineid on pigem vähe ning seepärast on ka vesi kristallselge ja türkiissinine. Rannad on laia rannajoonega ja puhtad, hotellid hoolitsevad oma ranna eest väga korralikult.

Bavaro ja Uvero Alto rannad on Atlandi ookeani poolel, kus vesi on veidi jahedam kui Kariibi meres, laineid esineb ka rohkem. Seepärast on Bavaro piirkonnas ideaalne harrastada ekstreemveesporti. Snorgeldada ja sukelduda saab igas piirkonnas. Hotellid pakuvad erinevaid veespordi võimalusi lisatasu eest.

Milliseid vaatamisväärsusi külastasid? Kuhu soovitad teistelgi sammud seada?

Reisil olles oli minu jaoks kõige ägedam vaatamisväärsus Montaña Redonda. See on Punta Cana lähedal asuv mäenõlv, kuhu saab nii jalgsi kui ka džiibiga. Viimasega minnes kulgeb sõit läbi riisipõldude. Mäenõlvalt avanevad lummavad vaated nii ookeanile kui ka riisipõldudele. Seal on mõnus kohvik, kus saab einestada ning karastusjooke nautida. Samuti on seal võimalus kiikuda üle mäeserva, kui vähegi julged.

Kuna meil Eestis selliseid mägesid ja vaateid ei ole, siis soovitan Redonda mäenõlval kindlasti ära käia.

Üks, millest veel osa võtsin, oli Saona saare ekskursioon. See saar asub umbes 20 kilomeetri kaugusel mandri lõunaosast. Kiirpaadiga saare poole kihutades tegime ujumispeatuse Saona saare looduslikus basseinis, kus vesi on türkiissinine ja nii mõnusalt soe.

Saona saar ise on täielik paradiis. Valge liiv, kristallselge vesi, mõnus merebriis ja kohalikud kokteilid baarist – mida veel tahta ühest poolepäevasest paradiisisaare ekskursioonist. Saona saare rannal päevitades ja merd ning erinevaid kokteile nautides on võimalik lisatasu eest osta ka erinevad massaaže, mida pakuvad sealsed kohalikud. Samuti saab saarelt soetada erinevaid suveniire.

Ma soovitangi Dominikaani Vabariiki reisides kindlasti külastada Saona saart, samuti Montaña Redondat ja pealinna Santo Domingot – viimast väisates saab osa nii ajaloost, arhitektuurist, muusikast, tantsust kui ka heast toidust. Linn on täis värve ja kontraste. Kindlasti tasub võtta aega, et jalutada läbi linna ja külastada mõnd huvipakkuvat muuseumi.

Milliseid praktilisi nõuandeid annaksid inimestele, kes plaanivad Dominikaani Vabariiki külastada?

Dominikaani reisides viisat vaja ei ole. Küll aga tuleb kontrollida, et pass kehtiks rohkem kui kuus kuud peale reisi lõppu. Hiljemalt 72 tundi enne riiki saabumist ja riigist lahkudes tuleb täita internetis deklaratsioon. Pärast deklaratsiooni täitmist saadakse QR-kood, mis tuleb piiril ette näidata. Deklaratsiooni saab täita siin.

Saabumisel tuleb osta piirilt turismikaart, mis maksab 10 dollarit.

Erinõudeid vaktsiinidele ei ole ning ka muid erilisi ettevaatusabinõudeid pole vaja täita.

Dominikaanist soovitaksin koju kaasa osta kakaod, kohvi, kohalikku rummi ja kindlasti Mama Juanat, et oma meeli erutada.

Kas plaanid tulevikus Dominikaani Vabariiki uuesti külastada? Kui jah, siis mis on see asi, mis kõige rohkem tagasi tõmbab?

Võimaluse korral kindlasti. Kõige rohkem meelitab tagasi see troopiline kliima ja Kariibi meri. Ma olen pigem selline rahuliku puhkuse harrastaja, kes peesitab rannas ja naudib hotelli teenuseid. Muidugi meeldib mulle riigi kohta rohkem teada saada ning vaatamisväärsusi külastada. Kui juba nii kaugele minna, siis ainult hotellis ei maksa olla.

Dominikaani puhul tõesti kutsuvad tagasi see Kariibi mere kristallselge vesi ja lopsakad palmimetsad. Samuti kohalikud inimesed, kes on sõbralikud ja rõõmsad, võtavad sind vastu rütmika tantsu ja muusikaga. See teeb meele nii heaks ja südame soojaks. Nagu polekski õnneks muud vaja kui head muusikat ja rütmi.

Vaata pilte Carmeni Dominikaani-reisist:

Reisikorraldaja Novatours lennud Dominikaani Vabariiki toimuvad lennupartneriga Lufthansa kuni 13.03.2025 ja on vahemaandumisega Frankfurdis.

Tutvu Novatoursi kõikide talviste eksootikapuhkuse sihtkohtadega SIIN!

Jaga
Kommentaarid