Öö linnupesas või safaritelgis? Rootsis on see võimalik!
Oled valmis elama kui saamid, veetma öö jääst voodil või hoopis linnupesa meenutavas majas puulatvades? Kui sulle meeldivad erilised ööbimiskohad või soovid end tunda kui tõeline Instagrami sisulooja, tuleb üle mere Rootsi suunduda.
Lisaks suusamägedele ja lumistele metsadele pakub Rootsi ka mitmeid ainulaadseid majutusvõimalusi, millesarnaseid ei leia kuskilt mujalt ning mis muudavad talvise seikluse tõeliselt meeldejäävaks.
„Rootslased on tuntud oma hea maitse ja julgete ideede poolest ning see väljendub ka väga erilistes hotellides, mida leidub kuningriigis mitmeid. Pulmad jääst kabelis? Öö linnupesa meenutavas minimajas? Puulatvadesse sulanduv maja? Safaritelk keset lund ja virmalisi? See kõik on Rootsis võimalik,“ rääkis Paldiski-Kappelskäri liinil seilava DFDS Eesti turundusjuht Kristiina Laaniste.
Oled eriliste ööbimispaikade kollektsionäär, soovid veeta romantilist puhkust, kriipsutada midagi oma unistuste nimekirjast maha või planeerid hoopis kallima kätt paluda – siin on kolm kõige erilisemat Rootsi ööbimiskohta.
Jääst hotellituba
Rootsi kuulsaim hotell on Jukkasjärvi Icehotel, mis asub Põhja-Rootsis, otse Lapimaa südames. Icehotel on esimene omataoline maailmas, mis rajati juba 1989. aastal ning mõistagi sai see kiiresti populaarseks tänu ainulaadsele kontseptsioonile. Igal talvel ehitatakse see hotell uuesti Tornio jõe kristallselgest jääst ja lumest. Kohalikud ja rahvusvahelised kunstnikud loovad igal aastal uusi skulptuure, mis tähendab, et iga järgmine hotellikülastus erineb eelmisest.
Hotellitubades püsib temperatuur –5 °C ümber. Külalisi soojendavad öösel põhjapõdranahad ja muidugi spetsiaalsed magamiskotid. Lisaks jääst tubadele on hotellis ka n-ö jääkabel, kus saab korraldada talviseid pulmi – ideaalne romantiline seiklus ekstreemsete elamuste armastajatele!
Muu hulgas saavad külalised nautida näiteks ka virmaliste vaatemängu ja minna põhjapõtrade safarile.
Ööbimine puu otsas
Kui otsid majutusvõimalust, mis ühendab loodusläheduse ja kaasaegse disaini, siis Haradsis asuv Treehotel on just see õige. Kuid ära mõtlegi, et tegemist on paari meetri kõrgustel jalgadel asuvate hotellitubadega – see Põhja-Rootsis asuv majutusasutus tähendab futuristlikke puumajakesi, mis on ehitatud päriselt kõrgele puude latvadesse. Treehotel asutati eesmärgiga sulanduda ümbritsevasse loodusesse ja pakub mitmeid arhitektuuriliselt eristuvaid tube, millest igaühel oma stiil ja võlu. Külalised saavad ööbida peegelmajas, mis sulandub niivõrd hästi loodusesse, et kaugusest ei saagi aru, kus kõnealune maja asub. Samuti on võimalik nautida ööund kosmoselaevakujulises majas ning ka päris linnupesa meenutavas majas. Üks uuemaid maju kannab aga nime Biosfäär ja on kaetud sadade linnupesakastidega, andes varjupaika kohalikele lindudele.
Treehotel pakub suurepärast võimalust imetleda talvist metsa ja taevast otse oma toa aknast. Paljud külalised tulevad siia, et näha virmalisi ja kogeda vaikust, mida katkestab vaid õrn lumesadu.
Glämping Lapimaa lummuses
Aurora Safari Camp on inspireeritud Keenia safaritelkidest ja pakub Rootsi Lapimaal maailmas ainulaadset glämpingu kogemust. Laagris on kokku viis sooja majakest, mis meenutavad koonusekujulisi Lapimaale omaseid telke. Nagu omanikud ise ütlevad: Aurora Safari Camp on võimalus kogeda midagi autentselt kohalikku ning unikaalselt rahvusvahelist.
Osa ööbimiselamusest on ka see, et oma autoga laagriplatsile päris kohale ei jõuagi – talvel tullakse külalistele vastu ning viimane teelõik läbitakse mootorsaanidel, suvel peab kanuudega kohale aerutama.
2013. aastal rajatud n-ö laagri ümbrust katavad metsad, mis jätavad taevalaotuse kauniteks vaadeteks vabaks. See on ideaalne koht virmaliste imetlemiseks sügis- ja talveöödel.
Lisaks hubastele majakestele on laagris ka erinevad saunad, talvel on võimalus minna rattaga sõitma, kala püüdma, virmalisi ja põhjapõtru vaatama ning muidugi kelgukoertega matkale.
DFDS viib kiirelt Rootsi!
Põhja-Rootsis asuvatesse erilistesse hotellidesse minekuks on kõige kiirem meretee DFDS laevaga Paldiskist Kappelskäri. Õhtul väljuv laev randub Rootsis kümme tundi hiljem ehk järgmise päeva varahommikul. Kappelskäri jõudes on võimalik suurlinna liiklust vältida ja kohe sihtpunkti poole sõitma hakata. Kes soovivad, jõuavad veel sama päeva sees ehk õhtusöögiks hotelli kohale. Kes tahavad aga aeglasemalt kulgeda, siis talvine Rootsi pakub palju avastamisrõõmu, ning oma autoga liigeldes saad teha peatuseid just siis ja seal, kus sulle sobib.