Nõudlus reiside järele Ungarisse, Montenegrosse, Bulgaariasse, aga ka Portugali ja Saksamaale on aastaga kasvanud kuni 70%. Yandex Traveli andmeil plaanivad venelased veel sel suvel veeta vähemalt seitse päeva Kreekas, Hispaanias, Bulgaarias, Ungaris ja Itaalias. Samal ajal on vähenenud nõudlus reiside järele Türki ja Araabia Ühendemiraatidesse.

Venemaa turismisektori liidu asepresident Dmitri Gorin märgib, et rahvusvaheline reisijatevedu kasvas selle aasta esimeses pooles 23,2%. Itaalia viisasid taotleti esimese kuue kuuga lausa 36% rohkem kui mullu. „Venelased on harjunud ümberistumiste ja keerulisema viisa taotlemise protseduuriga,“ lisas Venemaa turismiagentuuri Inturisti esindaja Darja Domostrojeva.

Majutuse broneerimise portaali Ostrovoki tegevdirektor Darja Kotšetkova põhjendab kasvavat reisihuvi uute lennuliinidega. „Varem olid sõlmpunktideks Istanbul, Dubai ja Belgrad, nüüd on ümberistumised saadaval sõltumatute riikide ühenduse (SRÜ) riikides ja Gruusias.“ Nii lendab näiteks Fly One Jerevanist Tivatisse, Wizz Air Kutaisist Budapesti, Rooma, Ateenasse ja mujalegi Euroopas. Darja Domostrojeva lisab, et venelased lendavad Montenegrosse Kuveidi, Kreekasse Araabia Ühendemiraatide kaudu.

Reisikorraldaja Russian Express andmeil maksab reis Küprosele koos lendude ja majutusega keskmiselt 276 000 rubla (u 2747 eurot), Itaaliasse 334 000 rubla (3335 eurot), Kreekasse aga lausa 467 000 rubla (4664 eurot).

Samas on nõudluse täielikust taastumisest veel vara rääkida. Dmitri Gorini sõnul ei taastu Euroopasse reisimine veel niipea. Peamise põhjusena toob ta välja Euroopa Liidu sanktsioonid, sh Venemaa kodanikele turistiviisade väljastamise piiramise.