Prantsusmaa riiklik lennufirma Air France valmistub 180 miljoni euro suuruseks löögiks, kuna turistid väldivad 2024. aasta suveolümpiamängude ajal Prantsusmaa pealinna. Suveolümpiamängud, mis on esimesed Pariisi olümpiamängud 100 aasta jooksul, algavad 26. juulil ja lõpevad 11. augustil. Air France on ürituse ametlik lennufirma.

Kui võiks eeldada, et suurüritus toob lennufirmale palju raha sisse, on lennupiletite broneeringud vastupidiselt vähenenud, sest turstid, keda jätavad olümpiamängud külmaks, on Pariisi külastamise mõttest loobunud. Mõistetavalt on sel perioodil oodata linnas rahvamasse ning hotellide, restoranide ja muude turismitegevuste hinnad võivad tõusta.

See võib tähendada, et Air France-KLM Groupi grupi müük langeb juunist augustini vahemikus 160-180 miljonit eurot.

Kontsern teatas oma avalduses, et rahvusvahelistel turgudel on märgata, et reisijad väldivad Pariisi. Samuti on reisimine linna ja teiste sihtkohtade vahel tavapärasest suvisest keskmisest madalam, kuna Prantsusmaa elanikud lükkavad oma puhkust edasi kuni olümpiamängude lõpuni.

„Reisimine Prantsusmaale ja Prantsusmaalt eeldatavasti normaliseerub pärast olümpiamänge, kusjuures augusti lõpus ja septembris prognoositakse julgustavat nõudluse taset,“ prognoosib lennufirma.

2024. aasta suvel loodab Air France vedada kuni 125 000 klienti päevas. Sportlased, delegatsioonid ja toetajad saabuvad massiliselt 24., 25. ja 26. juulil ning lahkuvad 11., 12. ja 13. augustil, kusjuures liikluse tippu on oodata 12. augustil.

Lennufirma avaldas ka, et nii Pariisi olümpiamängude kui ka paraolümpiamängude toetajad on peamiselt pärit Ühendkuningriigist, Saksamaalt, Itaaliast, USAst ja Jaapanist.

Trots valimistulemuste eel

Kuigi rahvahulgad ja hotellide hinnatõus on Pariisi turistide jaoks sel suvel peamised heidutajad, spekuleeritakse üha enam, et Prantsusmaa ennetähtaegsete valimiste põhjustatud rahutused võivad olla veel üheks põhjuseks, miks kavatsevad külastajad linnast eemale hoida.

Prantsusmaa valimiste esimene voor toimus 30. juunil, järgmine ja viimane voor on kavandatud 7. juuliks. Praegu juhib uuringute tulemusel paremäärmuslik erakond National Rally, mida juhib Marine Le Pen. Le Peni erakond on lubanud muu hulgas rohkem maksukärpeid, aga ka rangemaid immigratsiooniseadusi.

Praegu näib Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni ja ka Prantsusmaa tsentristlike parteide populaarsus olevat languses. Ka protestide ja rahutuste suurenenud võimalus pärast lõplikke valimistulemusi on Prantsusmaa pealinna turismilootusi kahandanud.