Tihti usutakse, et reisides on õnnetusjuhtumite tõenäosus väike ja reisikindlustus on vaid tarbetu kulu. Ometi on elu täis üllatusi ja kahjuks alati ei ole need positiivseid – terviserike või haigestumine, õnnetusjuhtum enne reisi või selle ajal on mõned levinumad näited.

Sellistes olukordades võib olla abiks Euroopa ravikindlustuskaart, mille alusel hüvitatakse inimesele Euroopas reisides selle riigi elanikele tasuta kättesaadavad meditsiiniteenused. Siiski tasub meeles pidada, et neid pakutakse riigiti väga erinevas mahus. See tähendab, et näiteks visiiditasu, haigla päevaraha, ravimid, operatsioonid ja ka transpordikulu võib jääda inimese enda kanda – seetõttu on reisikindlustus vajalik isegi naaberriiki sõites.

Kulud võivad paisuda väga suureks ka tavalise õnnetuse, näiteks jalaluumurru puhul. Sellise juhtumi korral tekib esmalt operatsioonikulu, mis on välisriigis väga suur väljaminek. Õnnetuste puhul on alati vaja kiiresti tegutseda ning tihti minna kõige lähemal olevasse kliinikusse – turismipiirkondades on tihti just erakliinikud, mille tasu Euroopa ravikindlustuskaart ei kata. Lisaks on sellistel puhkudel vaja ka tagasi lennata – tihtipeale nii, et turistiklass enam ei sobi, sest näiteks luumurru puhul pole seal ettesirutatud jalale ruumi.

Reisikindlustus kaitseb ka pagasi kadumise eest

Erakorraliste juhtumite puhul, mis nõuavad kiiret transporti, võib tekkida vajadus aidata inimest kohapealse kopteriteenusega. Reisikindlustus katab õnnetuste puhul kogu korralduse alates lennupiletite broneerimisest kuni ratastooli rendini.

Kuigi reisikindlustuse oluline osa on meditsiiniabi välismaal, ei piirdu reisikindlustus ainult tervist puudutavate juhtumitega, vaid kaitseb vajadusel ka pagasi kadumise, reisi katkemise, lendude tühistamise, teistele tekitatud kahju ja muude ootamatuste eest – tasub aga meeles pidada, et reisikindlustus ei kata automaatselt kõiki riske, vaid kindlustuskaitsed tuleb lepingut sõlmides eraldi valida. Reisi sihtkohta, eesmärki ja eripärasid arvestades tuleks enda jaoks läbi mõelda, millised on vajalikud kaitsed, et kogu reisi jooksul oleks süda rahul.

Viimastel aastatel on näiteks reisitõrgetega seotud juhtumite arv suurenenud: näiteks esineb palju muresid seoses lendude hilinemise või ärajäämise, pagasi kadumise ning streikidega. Kuna selliste olukordade jaoks on palju võimalikke lisakaitseid, on lepingut sõlmides oluline läbi mõelda, millised neist täpselt valida tuleks, et hilisemaid üllatusi vältida.