Täna hommikul veidi enne kella 11 kadus Riia lennujaamast nelja kilomeetri kaugusel väikelennuk radaripildilt. Lennuki piloot andis teada, et tegu oli tehnilise probleemiga ja et ta oli sunnitud hädamaanduma, märkis Läti tsiviillennunduse ameti (CAA) esindaja Aivis Vincevs teada Läti Delfi portaalile.

Tema sõnul oli hädamaandumise hetkel lennukis kaks inimest. Neist üks, Leedu kodanik, sai maandumise käigus vigastada ja viidi haiglasse. Riia lennujaam peatas lennuki leidmise ajaks lennuradadel õhkutõusmise ja maandumise, praeguseks on lennujaama tavapärane tegevus taastatud. Reisijatel, kelle lend hilines või suunati mujale, palutakse võtta otse ühendust lennufirmadega.

CAA andmetel oli hädamaandunud lennuki piloot Läti kodanik. Hädamaandumise tegi lennuk Riia reservlennujaamal. Sündmuskohal on kohalik päästeteenistus. Lennuk Pilatus kuulub langevarjuhüppeid korraldavale ettevõttele Skydive Latvia. Pärast langevarjuhüpet Limbažis tabas lennukit tehniline tõrge, mistap oligi see sunnitud hädamaanduma.