„Eesti inimestel on ilmselt raske mõista, mis uudis see ühe lennujaama bussiliini avamine ikka on. Siin, Riias, on aga tegemist nii olulise sündmusega, et liini avamisele saabusid kõnet pidasid Läti valitsuse transpordiminister ja Riia lennujaama juhatuse esimees,“ kirjeldas Lux Expressi juhatuse liige Ingmar Roos eile Läti pealinnas toimunud pidulikke sündmuseid.

Riia bussi- ja lennujaama lahutab ligi 13 kilomeetrit ning Lux Expressi väitel ei ole seal seni olnud ühtegi toimivat otseliini. „Valdavalt on selle töö ära teinud taksod, aga nende kõikuvad ja kohati ulmelised hinnad on toonud reisijatelt sageli kaebusi.“

Kui aga natuke jalutada, saab lennujaama sõitmiseks kasutada ka Riia bussiliini number 22, mis väljub bussijaama lähedalt ja sõidab sihtpunkti ca pool tundi. Piletihind liinil on Riia lennujaama andmetel 1,81 eurot.

„Kuna meie Tallinna buss peab Riia bussijaamast edasi Vilniusesse sõitma või Eestisse tagasi pöörduma, siis otsustasime selle vaakumi lahendada kiirete Iveco transfeer-bussidega, mis võtavad peale kuni 24 reisijat ja teevad päeva jooksul mõlemas suunas 15 reisi,“ ütles Roos. „Me tahame, et ennekõike meie Tallinnast ja Pärnust saabuvad reisijad ei peaks kannatama ja saaksid kiiresti, mugavalt ja säästlikult Riia lennujaama ja sealt tagasi bussijaama sõita.“

Uuel bussiliinil on 8 peatust ja Lux Expressi kodulehelt saab ekspressbussile tavapileti osta kaheksa euroga, alla 16-aastastele noortele ja lastele maksab pilet 6 eurot. Piletit päeva jooksul vahetada, et reisijad jõuaksid igal juhul bussi peale ka siis, kui lennud on tühistatud või on saabumise-väljumise ajad muutunud. Eestist reisides, Tallinnast või Pärnust saab pileti osta ka otse Riia lennujaama, mis teeb Riias ümberistumise soodsamaks ja mugavamaks.

Lux Expressi Balti riikide äriarendusjuht Aldis Kibens (vasakul), Läti transpordiminister Kaspars Briškens, Lux Expressi juhatuse liige Ingmar Roos ja Lux Expressi bussijuht Vladimirs Antonevics eile Riias uue bussiliini pidulikul avaüritusel.

„Tunnustan Lux Expressi ja Riia lennujaama eduka koostöö eest. Uue ekspressliini avamisega parandatakse oluliselt lennujaama külastajate teeninduse kvaliteeti ja ligipääsetavust. See jätab Lätist hea mulje. Transpordiministeerium jätkab sarnaste koostöömudelite toetamist, kus eravedajad pakuvad meie kodanikele ja turistidele kvaliteetseid ja taskukohaseid teenuseid,“ rõhutas transpordiminister Kaspars Briškens, kes rõhutas, et võrreldes teiste rahvusvaheliste lennujaamadega on uue ekspressliini pileti hind keskmiselt 2 eurot odavam.

Riia lennujaamaga on Lux Express loonud otseühenduse Tartu ja Lõuna-Eesti reisijatele, kelle jaoks väljub mõlemas suunas iga päev kaks bussi.

Tallinna ja Riia vahel on Lux Expressil iga päev 13 reisi mõlemas suunas. Uudisena lisandub sel suvel liinile Tallinnast kell 6 varahommikul ja Riiast kell 19.30 väljuvad bussid. Viimase puhul on tegemist kõige hilisema reisiga Riiast Tallinna, mis jõuab Eesti pealinna viis minutit enne südaööd.

Leedu pealinna Vilniusesse on Lux Express käima pannud neli otsereisi ja Poola pealinna Varssavi kolm otsereisi päevas. „Meie oleme omalt poolt teinud peaaegu kõik selle nimel, et arendada oma bussidega säästlikku ja mugavat turismi Eestis ja naaberriikide vahel ning tuleb kiita reisijaid, kes on selle rahvusvahelise liinivõrgustiku võimalused juba enda jaoks avastanud,“ lausus Roos.