„Aastane reisikindlustus on soovitatav kõigile, kes reisivad Eestist välja vähemalt kahel korral aastas, eriti juhul, kui reisitakse samades piirkondades. Näiteks Põhjamaad või reisid Euroopasse, Türki ja Egiptusesse. Sellisel juhul jäävad reisid samasse hinnaklassi ega pea enne igale reisile minemist pead vaevama kõigi reisijate andmete otsimise ja sisestamisega,“ selgitas Gjensidige Eesti filiaali juht Kirsiste.

Aastane reisikindlustus on kaitseks eelkõige reisitõrgete puhul. Reisitõrke kindlustus ei hakka kehtima kohe pärast poliisi väljastamist, vaid väikse viitega. Aastase reisikindlustusega võib aga kindel olla, et külmetushaigus, mis algab paar päeva enne reisi, ei lange välistatud juhtumite alla. Sellised juhtumid on eriti sagedased perereisidel, kus lapsed vahetult enne reisi haigestuvad.

Kui tervis veab ootamatult alt

Kõige rohkem kahjujuhtumeid ongi seotud tervisega. Näiteks haigestutakse täpselt vahetult enne reisi, mille tagajärjel jääb plaanitud reis ära. Populaarsuselt teine tervisega seotud mure juhtub juba reisi ajal: soojast kliimast külma sihtkohta reisides või vastupidi ja seetõttu on reisimisel sagedased külmetushaigused, eksootilistes sihtkohtades ka kõhumured.

Tervisega seotud kahjud on kindlasti ka rahaliselt kulukamad kahjud, seega tasub meditsiiniabikindlustuses võimalusel võtta pigem suurem kindlustuskaitse summa. 100 000 euro suuruse reisikindlustuse kaitse ulatuses on vaid mõne eurone erinevus kindlustuse ostuhinnas.

„Tihti inimesed, kes valivad n-ö soodsaid pakettreise sihtkohtadesse nagu Türgi või Egiptus mõtlevad, et pakettreis oli ise juba nii odav, et ei hakka enam reisikindlustust tegema. Mõeldes, et isegi kui reis ära jääb, pole kahju rahakotile nii suur. Kui aga reisil olles peaks midagi juhtuma, ja kõige tõenäolisem on, et see juhtub just tervisega, siis näiteks ainuüksi külmetushaiguste või kõhumurede korral ulatuvad arved Egiptuses tuhandetesse eurodesse. Näiteks ühel juhul läks bronhiidi ja gastroenteriidiga ravi üle 3000 euro, selgitas Kirsiste.

Meditsiiniabikindlustuse olemasolul saab kindlustatu helistada kindlustuse numbrile, kes aitab leida haigla, vajadusel korraldada sinna transpordi ning tegeleda arveldusega. Rahalisest väärtusest ehk olulisemgi, kuna võõras riigis ja võõras keeles tahaks ilmselt igaüks meditsiinilist abi saades olla kindel, et tervisega tegelevad spetsialistid. Seega tasuks reisitõrke kindlustuskaitse summad alati valida vastavalt reisi maksumusele ühe inimese kohta.

Juhul, kui aastast reisikindlustust ei ole soovi teha, on oluline meeles pidada, et kindlustus on vaja teha ära samal ajal kui ostetakse kallis reis. „Mõni aeg tagasi oli meil kindlustusjuhtum, kus inimene ostis pakettreisi üheksa kuud enne reisi toimumist hinnaga ca 2500 eurot. Kui reisile minekuni oli jäänud kolm kuud, avastati kindlustatul vähk. Kindlustatu enesetunne püsis haiguse avastamise hetkel võrdlemisi hea, seega soovis ta kindlasti reisile minna. Tervislik seisund aga muutus ning vaid loetud päevad enne reisi keelas raviarst tal lendamise. Hüvitasime kindlustatule kogu reisi maksumuse, kuna haigus, mille tõttu ta reisile minna ei saanud, diagnoositi ajal, mil reisikindlustuse reisitõrke kaitse juba kehtis,“ tõi Kirsiste näite reisikindlustuse olulisusest.