See tähtpäev ei vaja erilist programmi ega pillerkaaritamist, piisab omatehtud koogist, isekorjatud lillekimbust ja tugevast kallistusestki. Lisaks Euroopa päevale ja emadepäevale leiab nädalavahetuse sündmuste kalendrist muidki üritusi, kuhu võib ka vabalt koos emaga minna.

Tavalisest uhkem Euroopa päev

Kõige suurejoonelisemalt tähistatakse Euroopa päeva Tallinnas. Selle tehakse Vabaduse väljakul algust juba 9. mai pärastlõunal. Uhkemalt kui muidu peetakse Euroopa päeva tänavu aga seepärast, et sel aastal möödub 20 aastat Eesti liitumisest Euroopa Liidu ja NATOga. Sel puhul kogunevad homme Vabaduse väljakule Euroopa Liidu saatkonnad ja asutused, liitlased ja Eesti julgeolekuasutused. Kavas on orienteerumismäng kooliklassidele. Euroopa päevale Vabaduse väljakul paneb punkti välisministeeriumi suurejooneline kontsert „Meie Euroopa, meie NATO", kus astuvad üles Bedwetters, nublu ja Gameboy Tetris ning Tommy Cash. 

Taimed, räimed, laadad

Mida suvele lähemale, seda aktiivsemaks ja kirjumaks muutub ka Eestimaa suvepealinna kultuurikalender. Sel nädalavahetusel kutsuvad pärnumaalased taimelaadale ja RäimeWestile.

Vallikääru pargiala vallutav Pärnu taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega nagu seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Lao külas Munalaiu sadamas peetaval RäimeWestil on aukohal ei keegi muu kui ... tema kõrgeausus räim! Rannarahval on ajaarvamine ikka räimepüügi rütmis käinud ning räimeaeg lükkab pärast rasket ja väsitavat talve rannakülale elu sisse. Tossavad suitsuahjud, podisevad paadid ja kajakate kisa kaigub ümber räimelaadungi - need on räimeaja rõõmsad külahääled. RäimeWestil tutvustatakse rannakalandust ja jagatakse teadmisi kohalikust kalakultuurist nii kaluritele, kohalikele inimestele kui ka külalistele. Toimub kala- ja käsitöölaat.

Tartlasedki ei tihka laadapidamisest kõrvale jääda ja korraldavad laupäeval ülikoolilinna südames, raekoja platsil ja selle ümbruses Tartu kevadlaada, kuhu on oodata enam kui 300 kauplejat. Kaubeldakse pea kõigega: toiduainetega kauplejad on paigutatud turuhoonesse ja Küüni tänava otsa; värskeid marju ja kartulit ja muud toidukraami leidub rikkalikus sortimendis ka avaturul; Emajõe ääres on segakaup ning sillast linna poole jääb suur käsitööala; käsitööga kaubeldakse ka raekoja platsil; Küüni tänaval müüakse segakaupa nii Eestist kui kaugemalt ning paljude atraktsioonidega ja üllatustega pereala on Kaubahoovi pargis.

Kalapuhvetid ja maastikumaraton

Tartust mitte just ülemäära kaugel, Peipsiääre vallas Sibulateel peetakse laupäeval traditsioonilist kalapuhvetite päeva, millega tähistatakse õigeusu kirikukalendris suure paastuaja lõppu. Sibulatee õued ja aiad avavad oma uksed ja väravad, et pakkuda külalistele kohalikke maitseid. Menüüs troonib kohalik Peipsi kala - kalasalatid, kalapelmeenid, kalakotletid ja suitsukala ootavad mekkima. Avatakse 22 puhvetit. Lisaks toidule tuleb ka näituseid ja esinemisi, tegevusi lastele.

Töönädalale saab joone alla tõmmata ka sportlikus vaimus. Kevadhooaja suurima rahvajooksuna tuntud Tartu maastikumaraton kutsub loodusesse liikuma. Maastikumaratoni rajad kulgevad täielikult metsa- ja kruusateedel ning sobivad väga erineval tasemel harrastajatele. Valikus on distantsid 42, 21, 10 ja 5 kilomeetrit. Kõikide distantside start ja finiš asub Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses.