Tallinn läheb moodi

Juba homme, 18. aprillil algab moegurmaanide seas palavalt armastatud Tallinn Fashion Week. Kevadine moenädal toob kahe päeva vältel vaatemänguliste moeetendustega publiku ette üle 15 moelooja ja -brändi kõige uuemad kollektsioonid. Nagu moenädalale kohane, esitlevad oma värskeimat moeloomingut nii aastaid armastatud tuntud tegijad kui ka põnevaimad noored disainerid kodumaisel moemaastikul. Seekord on moesündmuse toimumiskohaks Kalev Spa Hotelli veekeskus.

Jooksutossud jalga

Pole paremat kevadekuulutajat kui kõikvõimalikud jooksuüritused, mis pärast pikka talvevaikust taas toimuma hakkavad. See nädalavahetus rõõmustab jooksusõpru kahe võistlusega.

Ida-Virumaal stardib traditsiooniline seitsmest jooksust koosnev jooksusari sel laupäeval Narva-Jõesuu Jüriöö jooksuga. Kes tunneb, et pole veel oma parimat spordivormi saavutanud, saab ikkagi jooksust osa võtta, sest rajale on oodatud ka kõndijad.

Päev hiljem võib minna starti Pärnumaal, kus Rannametsa Luitejooks avab liikumishooaja. Kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset pakkuv liikumisürituse rada kulgeb valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel, läbides Luitemaa looduskaitseala. Muide, seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad! Liikumist tulvil päeval jagub tegevust kogu perele: kavas on 8,3-kilomeetrine luitejooks ja -retk, koeraomanike rõõmuks koertekross (5,4 km) ja koerte retk (8,3 km) ning pere pisematele lastejooksud.

Aerutama või kanuutama

Sellesse nädalavahetusse mahub ka Võhandu maraton. Pea sajal kilomeetril kulgev aerutamissündmus on üks võimsamaid omataolisi maailmas. Mõõduvõtu stardijoonele mahub maksimaalselt 1500 paatkonda ca 3000 aerutajaga pardal. Võistlejaid ootab ees ekstreemne jõgi ning 24 tundi puhast naudingut ja eneseületust.

Kui võidusõit kiire vooluga Võhandu jõel tundub hirmutab, siis pole hullu – sündmuste kalendrist leiab ka rahulikuma tempoga aerutamisi. Näiteks Tartumaal asuv Emajõe-Suursoo on metsik, inimtühi ja tavamatkajate poolt avastamata paik ning seal korraldatakse laupäeva varahommikul päikesetõusu kanuuretke. Kanuudega liigutakse vaiksetel soojõgedel ja järvedel, nauditakse päikesetõusu ilu ja kaunist kevadhommikut. Kanuutamine on jõukohane ka algajatele ning ei nõua erilist füüsilist vormi.

Restoranid kutsuvad külla

Kevadises talvepealinnas jätkub menukas toidufestival „Otepää maitsed", kus kuus kohalikku restorani pakuvad kolmekäigulist erimenüüd, mille roogadega tuuakse esile just oma toidukoha karakterit.

Piirkonna toidukultuuri väärustav teemanädal on algamas Hiiumaalgi. Nimelt stardib meie paradiisisaarel just neil päevil Hiiumaa restoranide nädal, kus saare kohvikud ja restoranid pakuvad kaheksa päeva jooksul erimenüüd ning lisaks toimuvad mitut sorti meelelahutus- ja spordisündmused.

Jazzi, bluusi ja elektroonilist muusikat

Nädalavahetusel saab hoo sisse kaks pikkade traditsioonidega armastatud muusikafestivali – Jazzkaar ja Augustibluus.

Kaheksa päeva kestev Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi. Läbi erinevate kontsertide on kaasatud ka pere väiksemad kuulajad. Festivali koduks on loomingulist keskkonda pakkuv Telliskivi Loomelinnak.

Tänavu oma 30. tegevusaastat tähistav Augustibluus avatakse laupäeval Viimsi Artiumis suure peoga, mis võtab enda alla terve kultuuri- ja hariduskeskuse.

Aga veel enne kahe suure muusikaürituse algust, sel reedel, asutab Tallinnas Helitehases lavale Briti elektroonilise muusika legendi The Prodigy live-tribuutbänd Jilted Generation. Mõistagi on tribuutbändi liikmed ka ise suured Prodigy fännid, kes oma vingetes lavashowdes pööravad suurt tähelepanu detailidele, kindlustades eheda ja energilise elamuse kõigile, kes tulevad nende kontserdile.