Rongipassid jagatakse välja Erasmus+ programmi kuuluva DiscoverEU meetme raames, mille eesmärk on pakkuda noortele võimalust avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning suhelda inimestega mujalt Euroopast.

See tähendab, et need, kellele naeratab loosiõnn, saavad reisipassi ja tänu sellele mööda Euroopat tasuta rongiga reisida. Samuti jagatakse noortele ka DiscoverEU Euroopa noortekaarte, mis võimaldab hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamisel, õpingute ja spordi ning kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks. Valituks osutunud saavad reisida vahemikus 1. juuli 2024 kuni 30. september 2025 minimaalselt ühe ja maksimaalselt 30 päeva.

Kandideerida saavad noored, kes on sündinud ajavahemikus 1. juuli 2005 (k.a) kuni 30. juuni 2006 (k.a).

Reisida saab kas üksi, koos sõpradega või kombineerida plaane teiste DiscoverEU reisijatega. Puude või terviseprobleemi korral, mis muudab reisimise keeruliseks, pakutakse abi ja toetust. Vooru kandideerimine algab 16. aprillil 2024 kell 13 (Eesti aja järgi) ja kestab kuni 30. aprill 2024 kella 13-ni.

Möödunud aastal DiscoverEU toel rändamas käinud Mirteli teatel tasub noortel igal juhul sooviavaldus ära saata.„Reisi jooksul sain veelgi kinnitust, et areng toimub mugavustsoonist väljas. Paar aastat tagasi poleks olnud mõtteski ööbida hostelis 12 inimese ühistoas, kuid sel reisil oli tegemist pigem reegli kui erandiga. Tutvusin eri rahvustest inimestega ning kuulsin põnevaid lugusid nende kodumaade kohta – kes teab, ehk kontaktid kogu eluks,“ meenutas ta.