Pariis on Eesti jaoks üks suurima reisijate mahuga turge, kus on veel ühenduste osas kasvuruumi, mistõttu on uus lennufirma sellel liinil väga oodatud.

“Oleme läbirääkimisi pidanud Transaviaga mitu aastat ja meil on väga hea meel, et järgmise aasta kevadel alustavad nad Tallinna lendamist. Teise lennufirma lisandumine Pariisi suunal tähendab lisaks tihedamale lennugraafikule ka soodsamaid piletihindasid,“ rääkis Tallinna Lennujaam juhatuse liige Eero Pärgmäe.

Ta lisas, et Transavia kui Air France-KLM lennundusgrupi liige avab võimalusi veel laiapõhjalisemaks koostööks. “Transavia lendude algus rõõmustab kindlasti ka spordisõpru. Suvised olümpiamängud Pariisis on suur spordi- ja kultuuripidu,“ nentis Pärgmäe.

„Meil on väga hea meel teha oma esimesed sammud Eestis. Uus lennuliin pakub meie Pariisi klientidele võimalust avastada Tallinna võlusid. Samuti ootame huviga meie esimesi Eesti kliente, kes soovivad külastada Pariisi. Pakume soodsat ja kvaliteetset teenust Prantsusmaale lendamiseks,“ rõõmustas Transavia France'i kommertsjuht Nicolas Hénin.

„Iga lisanduva lennufirma üle on meil loomulikult hea meel, sest see avardab meie võimalusi reisimiseks. Pariis on maailmas enim turiste ligi tõmbav metropol ja pakub turistidele huvi aastaringselt. Samas loodame, et liiklus linnade vahel on kahesuunaline ja lisaks eestlaste kogukonnale Prantsusmaal suudame meelitada prantslasi avastama Eestimaad,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik.

Lennupileteid saab osta alates 10. oktoobrist. Täpsem info lennugraafikute ja piletite kohta on Transavia kodulehel.

Air France-KLM Gruppi kuuluv odavlennufirma Transavia opereerib enam kui 200 lennuliinil Euroopas ja Vahemere piirkonnas teostades lende oma baasjaamadest Prantsusmaalt, Hollandist ja Belgiast. 2022. aastal teenindas Transavia France ligi 10,7 miljonit reisijat. Lennufirma on praegu suurima reisijate arvuga odavlennufirma Pariisis