Statistikaameti analüütiku Sigrid Saagpaku sõnul on võrreldes eelmise aasta esimese poolega 2023. aasta esimese kuue kuu jooksul tõusnud nii sise- kui ka välisreiside arv. „Selle aasta esimesel poolel tehti kokku ligi 701 200 ööbimisega välisreisi, mida on 1,5 korda rohkem kui aasta tagasi samal perioodil. Ööbimisega sisereise tehti samal ajal ligi 1 375 100, mida on 1,2 korda rohkem kui mullu,“ sõnas Saagpakk.

Reisitakse, et puhata

Analüütik lisas, et eestlane reisib peamiselt selleks, et puhata. Puhkamise eesmärgil reisitakse välisriikidesse juba sama palju kui koroonaeelsel ajal.

„2023. aasta esimese kuue kuu jooksul tehtud ööbimisega puhkusereiside arv välisriikidesse on võrdsel tasemel 2019. aasta esimeses pooles tehtud puhkusereisidega. Puhkusereise välismaale tehti praeguse aasta esimeses pooles kokku 465 600,“ ütles Saagpakk.

Kõige enam tehti 2023. aasta esimeses kvartalis reise, mis kestsid üks kuni kolm ööd, teises kvartalis aga reise, mis kestsid neli kuni seitse ööd.

Transport on muutunud kallimaks

Ka Eesti piires reisitakse rohkem. „Esimesel poolaastal tehtud ööbimisega siseriiklike puhkusereiside arv ületas 2019. aasta alguse taseme. Ööbimisega puhkusereise tehti kokku 770 700 ning enamasti kestsid need reisid üks kuni kolm ööd,“ ütles Saagpakk.

Eestlane reisib küll rohkem, kuid peab selle eest ka rohkem välja käima. „Võrreldes eelmise aasta algusega on ööbimisega välisreisidel tehtud kulutused tõusnud peamiselt transpordi arvelt,“ ütles Saagpakk. Kui ööbimisega välisreiside eest maksti 2023. aasta esimesel poolaastal inimese kohta keskmiselt 1135 eurot, siis sisereisi eest ligikaudu 170 eurot.