Jaapani ikooniline mägi võitleb liiklusummikute, prügi ja reostusega
Külastajate arvu järsk kasv põhjustab Fuji mäel reostust ja tekitab probleeme ohutuses. Nüüd arutatakse ka sealse juurdepääsu piiramist.
Kui UNESCO tunnustas 10 aastat tagasi Fuji mäe religioosset ja kultuurilist tähtsust, on turismi suurenemine kaasa toonud nii eeliseid kui ka probleeme. Piirkonna kohalik kuberner kirjeldab inimeste rohkust nii, nagu seal toimuks maailmakuulus tippkohtumine.
Reisibussid aga toovadki põhipunkti pideva välisturistide voo, tekitades konflikti mäe püha staatusega. Kuna ka reostus on jõudnud äärmuslikule tasemele, kaaluvad nüüd ametnikud drastilisi meetmeid, näiteks piirata juurdepääsu mäele uue raudtee kaudu.
„Ma ei arva, et see tuleks sulgeda, kuid mulle tundub, et võib-olla tasuks seda piirata, nt inimeste arvu järgi,“ kommenteeris ka Austraalia mägironija Tod Horton. „See peab olema hea nii inimestele kui ka keskkonnale. See tähendab, inimesed, kes seal mäel elavad, see on kasulik nende majandusele.“
Ületurism põhjustab mäel liiklusummikuid
„Ületurismiga kaasneb ka palju riske, sealhulgas matkajate turvalisus,“ selgitas Yamanashi prefektuuri ametnik Masatake Izumi. „Näiteks kui suur hulk inimesi satub tippajal liiklusummikusse, võib all tekkida tõuklemine või kivide kukkumine, mis võib põhjustada tõsiseid õnnetusi. See on meie jaoks väga murettekitav.“
Lisaks pole paljud matkajad reaalsuses valmis sealseteks tõusudeks. See toob omakorda kaasa rohkem tööd päästjatele.