Eksperdid on prognoosinud, et suure tõenäosusega tööstuslikku rääbisepüüki Peipsil lähiaastatel enam toimuma ei saa. Seega kui on soov rääbise maitset mällu talletada, tuleb sel pühapäeval tulla Kasepääle.

Viiendal Rääbisefestivalil demonstreerivad rääbist armastavad tippkokad oma oskusi õpitubades stiilis „maitse palju jaksad“ ja seda kõike täiesti tasuta. Festivali platsil on end üles seadnud Grand Chef Emmanuel Wille, YliCool peakokk Urpo Reinthal ja Lendava Laeva peakokk Martin Laiapea.

Kogu päeva jooksul muusikaline programm- segakoor Serviti, Henrik Hinrikus & Tanel Sakrits (lõõts, mandoliin) ja peaesineja ansambel „Justament“.

Festivalialal on avatud Peipsi parimate toiduvalmistajate ja tootjate müügikohad, kus peale peategelase rääbise pakutakse nii kohapeal maiustamiseks kui ka kaasa ostmiseks kõike muud maitsvat, mida Peipsi ääres tehakse.

Lisaks on kohal miniloomaaed koos ponisõiduga.

Söömispidu toimub pühapäeval 16. juulil kell 10-17 Kasepää laululaval ja staadionil, päeva juhib Linnateatri näitleja Mart Toome.

Festivalipääse 5 €, lastele sissepääs tasuta. Festivalipääse sisaldab osavõttu kõikidest õpitubadest ja muusikalise programmi tasuta nautimist.

Festivali korraldab Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ koostöös EMKF Rakenduskava 2014-2020, MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu, Mustvee valla, võrgustikega Peipsi Toit ja Jõgevamaa toiduvõrgustik.