„V Jänku on juba mitu aastat tagasi meie hotellis maskotiks sündinud mütoloogiline tegelane, kes on küll pehme ja karvane, aga armastab üle kõige vett,“ kommenteerib hotelli turundusjuht Jaanika Prangel.

Ta lisab: „Ja kui märkasime, et 2023 kannab Hiina kalendris lisaks ka veejänese aasta nime, mõtlesime välja lahenduse, kuidas meie sisehoovi vaatega toad peredele põnevamaks muuta. Nüüd näeb pimedal ajal sisehoovi vaadates seal mitte teisi hotelli aknaid, vaid V Jänkude pesakonna nunnusid seiklusi.“

12 seiklust

Legendi kohaselt on V Jänkud täiesti erakordne liik, kes on pesa teinud V Spa hotelli sisehoovis. Ema, isa ja pesakond jäneselapsi ilmuvad aknast vaatavate külaliste ette nii täis- kui pooltundidel ja hotellikülastajad saavad osa lasergraafilisest valgusinstallatsioonist, millest joonistub välja kahe kuni kolme minuti pikkune multifilm V Jänkude elust.

„Tehniliselt teeb projekti uuenduslikuks see, et joonistame jänesed sisehoovi nelja võimsa laserprojektori abil nii, et sündiv animatsioon ei sega tubades viibivaid külalisi, kuid on näha kõigile, kes teatud kellaaegadel hotelliaknast välja vaatavad. Selleks aastaks oleme ette valmistanud 12 erinevat seiklust, mis hakkavad esialgse plaani kohaselt vahetuma igas kuus. Sündmused on sünkroonis meie enda turismikalendriga, kus näiteks veebruaris on meie V Jänkude elus teemaks valentinipäeva kohting või juunikuus otsustavad ka nemad, et tuleks hoovi üks laseriga joonistatud jaanituli püsti panna,“ kommenteerib juhatuse liige Veiko Mahlakas.

Võimalik, et jänesed jäävad

Laserjäneste perekonnale on liikumise ja elu andnud animatsioonistuudio BOP andekad kunstnikud ning igakuised seiklused on välja mõelnud kirjanik Sass Henno. Valgusinstallatsiooni kõrval on Pulmalill OÜ floristikaekspertide poolt loodud ka suurejooneline taimeseade lahendus, mis sisehoovist V Jänkudele hubase elupaiga on teinud. Sellele enneolematule turundusprojektile on õla alla pannud ka EAS ning V Spa hotellis saab V Jänkude sisehoovi seiklustele kaasa elada juba alates 2023. aasta maikuust. Projekti on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist COVID-19 pandeemiale reageerimise raamistikust.

„Vaadates, kui armsad meie laserjänesed täna välja näevad, on võimalik, et nad leiavad meie sisehoovis endale kodu ka palju kauemaks, kui vaid veejänese aastaks,“ lisab turundusjuht Jaanika Prangel.

Vaata valgusetendust videost: