Teadusnõukoja juhi prof Toivo Maimetsa sõnul on kättesaadavate andmete kohaselt Hiinas levinud samad alamtüved mis Eestis. „Eestis erakorralisi meetmeid pole hetkel vaja vastu võtta. Meie rõhk on viirusproovide sekveneerimisel, sest Hiinast tulev info on ebapiisav. Eesmärk on võimalikult varakult saada jälile uute tüvede tekkimisele, mis kas levivad kiiremini või tekitavad raskemat haigestumist,“ selgitas prof Maimets.

Terviseameti peadirektori Birgit Lao sõnul tuleks inimestel uue aasta alguses tõsiselt kaaluda, kas kõrge viiruselevikuga riikidesse reisimine on hädavajalik. Tema sõnul võivad riigid ette teatamata kehtestada piiranguid, mis võib kiire koju naasmise keeruliseks teha ning samuti ei ole teada, mis on kohalik võimekus aidata hädasolijaid, kui riigi tervishoiusüsteemi koormus on kõrge.

Soovitav on reisile minnes võtta kaasa kehtiv vaktsineerimistõend, sest selle kohtustus võib tekkida kiirelt - ka tagasipöördumiseks koju. Lisaks tasub kaasa võtta kaitsemaskid, desovahendid, palavikualandajad ja võimalusel kombineeritud antigeeni testid, mis tuvastavad nii COVID-19 kui grippi.