Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi tutvustav näitus reisib mööda Lõuna-Eestit
(1)
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 toob oma põhiprogrammi esimest osa tutvustava näituse Lõuna-Eestisse. Lõunaeestlased saavad detsembrist jaanuarini uudistada põhiprogrammi projekte.
Liikuv välinäitus külastab Viljandi Raekoja platsi, Põlva keskväljakut, Võru Koreli parki ja Valga keskväljakut.
Tartu 2024 turundusjuht Marika Goldman kirjeldab näitust: „Tartu 2024 põhiprogrammi esimene osa koosneb väga põnevatest ja eriilmelistest elamustest. Paljudest projektidest osa saamiseks ei pea ootama 2024. aastat, vaid juba praegu on võimalik Tartus ja Lõuna-Eestis kogeda kultuuripealinna elamusi. Kutsume kõiki tutvuma meie programmi esimese osaga, sest peagi on lisandumas veel palju ainulaadseid projekte.“
Rändnäitus läbib nelja Lõuna-Eesti paika:
05.12-18.12 Viljandi Raekoja plats
19.12-02.01 Põlva keskväljak
03.01-15.01 Võru Koreli park
16.01-29.01 Valga keskväljak
Kultuuripealinna põhiprogrammi esimene osa koosneb projektidest, mis olid esitatud lõppvooru kandidatuuriraamatus ja läbisid 2020-2021. aastal arendusprotsessi. Tartu 2024 terviklikku põhiprogrammi tutvustatakse järgmise aasta sügisel.