23. septembril kell 18.00 toimub Rugodivi kultuurimajas Sügispealinna avakontsert, kus astub avalikkuse ette rühm karismaatilisi soliste Ameerikast „The House Jacks“ ja juba tuntud Narva eesti keele maja tandemkoor. House Jacks on alates nende loomisest 1991. aastal mänginud üle 3000 etenduse ja üllatas publikut oma hingematvate live-esinemistega, mis ei hõlma mitte ainult laulmist, vaid ka selliste instrumentide nagu trompet, kitarr ja suupill vokaalset jäljendamist. Pidulikku kontserti täiendab Narva eesti keele maja tandemkoori esinemine dirigentide Indra-Mirell Zeineti ja Oliver Povel-Puusepa juhatusel.

Imeline sügisaeg pakub linna elanikele ja külalistele võimaluse olla pealtvaatajateks või lausa osalejateks 24. septembril maalilises EV100 pargis peetaval Narva tantsupeol. Üritus on pühendatud Eesti koreograafi Ullo Toomi 120. sünniaastapäevale ning kogu pühade kava põhineb tema raamatu „Eesti Rahvatantsud“ tantsudel. Kuna Narva on kuulus oma rahvusvähemuste mitmekesisuse poolest, on kavas lisaks eesti tantsudele tšuvaši ja ukraina tantsud ning ürituse külalised saavad maitsta erinevate rahvaste rahvuskööki.

Koolinoortele ja väikelastele on sel sügisel kavas „Teadusnädal Narvas“, mis toimub 26. – 30. septembril. Selle projekti raames on õpilastel võimalik külastada teadusteatrit, osaleda põnevates teaduskatsetes ning laiendada teadusvaldkonna teadmiste ringi.

Teatrikunsti austajatele pakub sügispealinn kõikvõimalikke etendusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Eesti Vene Teater toob publiku ette etendused, mida saab näha sel sügisel Narvas. Tähtsündmuseks on „Cyrano de Bergeraci“ etendused 25. oktoobril ja „Pardijaht“ 8. novembril. Noortele vaatajatele mängib Vene Teater detsembris uusaastalavastust ning teater Narva Ilmarine rõõmustab noori vaatajaid terve sügise jooksul erinevate etendustega.

Sel aastal toimub 1. oktoobrist 9. oktoobrini Põhjamaade nädal, mis pakub mitmekülgset ürituste programmi kogu perele: näitusi, meistriklasse, temaatilisi kohtumisi ja arutelusid ning palju huvitavaid muljeid ja kasulikke kogemusi meie põhjanaabritelt.

22. oktoobril avab laiemale avalikkusele uksed meie Narva Rahvaste Maja, milles „elavad“ rahvuskultuurilised- ja kultuuriseltsid. Pidustuse raames toimub lahtiste uste päev, külastajatele pakutakse huvitavaid töötubasid, on ette valmistatud informatiivne ringkäik seltside ruumidesse ning Eesti rahvusseltside esindajate kontsert.

Klassikalise muusika austajad saavad nautida Narva Sümfooniaorkestri kontserte. Sügisel on kavas Jevgeni Mravinski rahvusvaheline muusikafestival, džäss- ja rokkmuusika festivalid ning esinevad Eesti muusikud. Samuti toimub sügispealinna raames andekate Narva esinejate kontsert „Lemmikfilmi laulud“ ja julge muusikaline eksperiment „Multfest ehk rokkerid lastele“ - see on tuntud rokkmuusikute menukate lastelaulude esitus!

Sügispealinn täitub kõikvõimalike meelelahutus- ja spordiüritustega. Üheks selliseks tipphetkeks saab olema 17. detsembril Narvas peetav ööjooks STEBBY Eesti Ööjooks – Narva Talv 2022.

21. detsembril toimuv suurejooneline galakontsert on sügispealinna kultuuriprogrammi lõpuakord. Sel päeval annab Narva tiitli üle Eesti talvepealinnale Otepää linnale.