Ilma rahata seikluradadel on üks omapära — need on madalad. Kuna treenereid pole ning turvavarustust rentida ei saa, on need ehitatud maast just nii kõrgele, et maha potsatades viga ei saaks. Siiski tuleb seal ettevaatlik olla ja lastel silma peal hoida.

Seiklusrajal ronimine parandab tasakaalu, koordinatsiooni, lihastööd ja aitab kaasa liikumisharjumuste tekkimisele: kogemused näitavad, et lapsed ei tüdine ja pigem naudivad seda pingutust.

Harjumaal

Ääsmäe külaplatsi madalseiklusrajal on 8 platvormi, kust leiad ka laste lemmiku, ahviraudtee! Ja muidugi on seal palju keerulisi elemente nagu siksak-kiiged, liikuvad palgid, hobusejalused ja palju muud. Aadress Ääsmäe küla, Kopli tee 2.

Aegviidus on samuti tasuta seiklusrada, mis asub üsna raudteejaamast jalutuskäigu kaugusel külaplatsil. Seal juures on ka väike mänguväljak, kus pere pisemad saavad aega veeta, kuni ronimisfännid puu otsas end proovile panevad. Kusjuures sealne ahviraudtee on piisavalt kõrge, et ka täiskasvanud tuules vuhiseda saaks. Raskema kehakaalu juures võib olla muidugi oht tagumikuga maad kraapida.

Nelijärve puhkekeskuse alale on ehitatud mitmed takistused erinevatest köitest, võrkudest ja trossidest kuni 1 m kõrgusel maapinnast. Lisaks 2 trosslaskumist. Sinna on oodatud igas vanuses ronijad, et oma osavus, jõud ja tasakaal proovile panna.

Saue madalseiklusrada on mõeldud 6-12aastastele, kus on redelid, võrk- ja laudsild, püstpalgid, ahviraudtee ja liikuvad platvormid. Aadress on Saue, Vana-Keila mnt 3c.

Laagris on Nõlvaku madalseiklusrada kogupikkusega 70 meetrit, kus on 7 platvormi, 8 elementi. See rada sobib ka lasteaiaealisele. Aadress on Laagri, Kaselaane 1a.

Sakus, aadressiga Tallinna maantee 10 on nii lasteaia- kui ka koolilastele mõeldud seikluspark, kus saab ületada rippsildu, takistusi ja teha õhulendu mööda ahviraduteed.

Kiilis aadressiga Pargi 4 on madalseiklusrada.

Kurtnas olev madalseiklusrada algab laste lemmikatraktsiooniga – laskumine. Olemas on kaks erineva raskusega rada, atraktsioone leidub nii lasteaialastele kui ka ronimises edasijõudnutele, kes ikka väljakutseid otsivad. Rada algab kooli staadioni kõrvalt.

Vasalemmas Kalda ja Metsa tänava nurgal on seiklusrada 9 platvormiga ja 11 elemendiga. Raja läbimiseks on 2 võimalust – lihtsam ja raskem. Lõpus ootab aga lõõgastav trosslaskumine.

Ida- ja Lääne-Virumaa

Alutaguse vallas Mäetaguse aleviku mõisapargis on välijõusaal ja selle kõrval madalseiklusrada. Aadress on Tervise tänav 3A.

Kadrina seiklusrada avati alles möödunud aastal ning ehitajate sõnul on see rada väga mitmekülgne: saab panna proovile nii oma jõudu, osavust kui ka ületada hirmu.

Emumäe vaatetorni juures on seiklusrada kahe erineva raskusastmega. Mõlemal rajal on kuus elementi ning teekond lõpeb väikese õhusõiduga.

Saaremaa ja Hiiumaa

Leisi alevikus, aadressiga Orissaare maantee 2a on puude vahel 1,5 kõrgusel köitest, võrkudest ja trossidest seiklusrada. Kusjuures selle kõrval asub ronimisala ka päris pisikestele.

Püha Soobiku avastusterajal on kaks erineva raskusastmega seiklusrada – lasteaiaealisele ja koolilastele. Sealt juures algab ka 1km pikkune matkarada, kus saab proovida ka parvetamist.

Hiiumaal Kärdla rannas, Rannapaargu kohviku läheduses metsatukas asub madalseikluspark, kus on kaks rada, mis koosnevad mitmetest erinevatest väljakutsetest – võrk- ja laudsillad, erinevad kiiged ja trossiga laskumine.

Hiiumaa teine tasuta seiklurada asub Palade külas ja kannab nime Pühalepa madalseiklusrada. Veel üks tasuta seiklusrada asub Emmastes, poe ja rahvamaja vahelisel alal.

Raplamaa

Raplas, Keskkooli tänav 4 on seiklusrada, mis sobib igas vanuses ronijale. Köielaskumine on eraldi, seega ei pea selle peal liuglemiseks tervet rada läbima.

Pirgu terviserajal on mini-seiklusrada, täiskasvanud saavad samal ajal puidust treeningvahenditega end trimmi ajada.

Järvamaa

Koerus Aruküla mõisapargi kõrval on madalseiklusrada, mis sai loodud eesmärgiga meelitada koolilapsi rohkem liikuma ja õues aega veetma. Seda võivad külastada kõik huvilised, kes sinnakanti satuvad.

Lõuna-Eesti

Tartu maakonnas Vitipalus 1,5 km pikkuse Haldjaraja lõpus on madalseikluspark, mis sobib nii lastele kui täiskasvanutele.

Karula-Lüllemäe Tervise- ja Spordikeskuse juures on 14 elemendiga seiklusrada.

Elvas Aakre mõisapargis on madalseiklusrada, mis on mõeldud noortele vanuses 5-15.

Viljandis Huvikooli kõrval on samuti seikluspark, kuhu saab igal ajal ronima minna.

Valgamaal Õru küla puhkealal ootab lapsi madalseiklusrada, mis on aga jaotatud kaheks raskusastmeks ning erinevaid takistusi on palju.

Samuti asub Valgamaal Karula-Lüllemäe madalseiklusrada, mis sobib igas eas lastele ja nende vanematele. Kõigi laste lemmik on õhusõit trossiga.

Allikas: Puhka Eestis