Eestlased on võrdlemisi agarad Youtube’i kasutajad. Nii sisuloome kui selle tarbimise osas. Kuigi valdav enamus seal leiduvast kraamist liigitub nii nimetatud kergema meelelahutuse alla, pakuvad mõned kanalid ka märksa praktilisemat väärtust omavat teavet. Heidame nüüd neile pilgu peale.

MATKaTV

MATKaTV on Youtube’i kanal, kus peaasjalikult räägib juttu mitmetest teleprojektidest tuntud rännu- ja videomees Väino "Väinz" Laisaar. Aga sõna saavad seal ka teised oma ala spetsialistid. Seega, kui sind huvitavad erinevaid toodete ja tegevuste nõuanded looduses liikujatele, siis on see kanal just sinu jaoks.

Easy Outdoors

Kanal, mis on juba mitu head aastat toonud vaatajate ette erinevaid nippe ja õpetusi, kuidas looduses hakkama saada. Ei mingit tühja juttu ega värisevat kaamerapilti. Lihtsad ja konkreetsed juhised, alates vajaliku varustuse planeerimisest ning lõpetades lõkkel kokkamisega. Üles võetud suurepärases pildikeeles.

Minemetsa

Kuidas vibuga tuld teha? Kas akusaag sobib metsa? Milline on kõige kergem matkalamp? Neile ja paljudele teistele sarnastele küsimustele annab vastuse kanal Minemetsa, mida veab ripp-matkamise entusiast ja tehnoloogiaajakirjanik Marko Habicht.

Kaitseliit

Kes ei teaks, mis asi on Kaitseliit? Eriti veel praegusel ajal. Vabatahtlikkusel põhinev organisatsioon, mille põhiline ülesanne on Eesti riigi kaitsmine. Ja riigikaitse tähendab loomulikult väljaõpet, mis lisaks sõjamehetarkustele on tihedalt läbi põimunud ka üleelamisoskustega. Professionaalselt filmitud ning valdkonna spetsialistide poolt õpetatud.

Nature/Loodus Tõnu Jürgenson

Legendaarne matkaguru Tõnu Jürgenson pälvis möödunud talvel palju tähelepanu teleprojektiga „Imikuga metsas“. Kellele saade meeldis, ei pea pettuma ka tema kanalis. Palju muhedat eluolu, mida ilmestavad kasulikud näpunäited matkamise ning looduses hakkama saamise kohta.

Stigandr Bushcraft

Kaks noort, Silvo ja Janeli alustasid Youtube’i videote tegemisega 2020.aastal sooviga näidata võimalusi ellujäämise ja bushcraft’i kohta. Videote taga on nende endi huvi looduse vastu - mida see inimestele pakub ning kuidas seal hakkama saada.

Bushcraft Estland

Üleelamisekspert ja –koolitaja Erki Vaikre on tuntud nii teleekraanilt kui ajakirjandusest. Põhjusega, sest mees teab, mida räägib. Ja räägib seda, mida teab. Ning teeb. Kanalil küll ülemäära palju sisu ei ole, kuid kõik, mis seal on, väärib kindlasti vaatamist.

Perega Looduses

Perega looduses on just täpselt selline kanal, nagu selle nimigi viitab. Perega looduses, olgu siis kalal või lihtsalt metsa all laagris. Lustakas vaatamine, millest võib leida ka palju kasulikku. Ja kui ei leiagi, siis lustakas vaatamine igaljuhul.Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid