Kuigi kogutud miilide eest on võimalik paljude programmide raames tasuda täies ulatuses lennupileti maksumuse, siis pea kõikidel juhtudel on vajalik lennujaama maksud ise maksta. See aga sõltub omakorda konkreetsetest lennumarsruutidest, mida punktide eest soovitakse tasuda.


Eelnevale lisaks saab aga enamjaolt miilide kogumise kõrvalt staatust omandada. Paljudes boonusprogrammides on see lahendatud pronks-, hõbe- ja kuldtasemete kaudu. Mida rohkem miile oled kogunud, seda kõrgema staatuse endale saad.


Staatus on eraldiseisvalt täiesti tühine. Küll aga kaasneb kõrgema staatusega võimalus viibida äriklassi ootesaalides ka siis, kui reaalsuses toimub lend turistiklassis. Samuti lisanduvad praktilised hüved nagu prioriteediga pardaleminek ning mõnikord ka välkkiired turvakontrollid lennujaamades.


Järgnevalt vaatame lähemalt põhilisi boonusprogramme, mida pakuvad Tallinna lennujaamast väljuvad lennukompaniid. Osa neist kuuluvad samadesse allianssidesse, mistõttu kehtib õigus ühe lennufirma lennumiilide kogumine mõne teise kompanii boonuskontole.


airBaltic Club


Paljudel lennufirmade programmidel on abstraktsemat sorti süsteemid punktide ja miilidega. See tähendab, et alati ei pruugi pileti ostmisel sugugi selge olla, kas ja kui palju preemiat konkreetse lennureisi eest saad.


airBalticul on asi tehtud segmentide põhiseks. Kui tahad Executive taset, siis tuleb teha 30 üksikut lendu. Kui aga soovid VIP tasemel kaarti, siis selleks on vaja hoopiski 60 lendu teha.


Kusjuures äriklassis lennates saab iga üksiku lennusegmendi eest arvestusse kirja koheselt kaks tükki. Lisaks sellele on seotud airBalticu boonusprogramm PINS süsteemiga, mis tähendab omakorda muid hüvesid ja soodustusi.


Kogutud punktide eest ei pea ilmtingimata lendama. Neid saab ümber arvestada teenindusklassi tõstmiseks turistiklassist äriklassi. Samuti saad osta raskemat pardale võetavat pagasit kuni neli kilo.


Lufthansa Miles & More


Lufthansa lojaalsusprogramm on üks tuntumaid üle terve maailma. Samal ajal on see keerukas, kuna miilide kogumiseks leidub palju variante ja kombinatsioone. Sarnaselt teistele programmidel saab siingi autorendi ja hotellide eest maksmise kaudu miile teenida.


Peale selle leidub keskmisest rohkem variante internetis ostlemise eest preemiapunktide saamiseks. Kusjuures kokku on kolm erinevat lisataset selles programmis saadaval: Frequent Traveller (ehk sagedane reisija), Senator ning HON Circle Member (HON ringi liige).


Iga uue staatusega kaasneb küllaga hüvesid. Kuivõrd Lufthansa kuulub Star Alliance allianssi, siis on võimalik nende süsteemi kaudu omandada Star Alliance Silver ning Gold tasemed. Need toovad kaasa teatud hüvesid sõltumata valitud piletitüübist ja teenindusklassist.


Lufthansa gruppi kuuluvad ka Swiss International Air Lines (SWISS) ja Austrian Airlines. Seetõttu on nende lendudel teenitavad miilid keskmisest kõrgemad võrreldes muude laiemasse Star Alliance seltskonda kuuluvate lennukompaniidega.


Tallinna lennujaamast sagedasti lende tegevatele reisisellidele ja ärireisijatele on Lufthansa programm üsna atraktiivne võimalus. Kompanii lennuvõrk on piisavalt lai ning Tallinnast lendub päevas mitmeid lende, nii et selle ettevõtte kaudu on võimalik katta laias ulatuses reisivajadusi.


Turkish Airlines Miles & Smiles


Star Alliance lennundusallianssi kuuluv türklaste lennukompanii pakub oma boonusprogrammiga võimalust lendudelt miile teenida. Kokku on saadaval neli taset: Classic, Classic Plus, Elite ja Elite Plus. Kui avad esmakordselt endale konto, siis saad automaatselt Classic-taseme kaardi omanikuks.


Tasub arvestada, et sa ei pea tingimata kõiki lende miilide teenimiseks just nimelt Turkish Airlinesiga tegema. Teiste samasse allianssi kuuluvate firmadega saad täpselt samamoodi endale jooksvat boonust koguda. Näiteks sobivad SAS Scandinavian Airlines, SWISS ja Lufthansa lennud.


Samas on mõningatele teiste osapoolte lendudele kehtestatud piletiklassi põhjal piiranguid. See tähendab, et näiteks paljude Lufthansa odavaimatele äriklassi piletitele pole võimalik Miles & Smiles'i kaudu endale miile kõrvale panna. Sel juhul tasub need miilid ikkagi Lufthansa promokontole talletada.


Eesti reisiliste seas on läbi aegade Turkish Airlines üsna tuntud olnud. Tegu on ühe ainsa Tallinnast väljuva lennufirmaga, millel on sedavõrd rikkalik pardatoitlustus turistiklassis. Samas on selge, et seda kompaniid pole mõtet kasutada Euroopa edela- ja põhjaosa külastamiseks. Istanbuli geograafiline asukoht muudab selle kasutuks.


Kuivõrd alates Elite tasemest on võimalik külastada ka turistiklassi piletiga Istanbulis asuvat äriklassi ootesaali, siis juba see on eraldiseisev väärtus. Nimelt on tegu Euroopa piirkonnas ühe suurima ning mitmekesisema toidu- ja meelelahutusvalikuga lounge'iga.


SAS Eurobonus


SAS Eurobonus programmis on kokku neli taset: tavaliige, hõbe, kuld ja teemant. Tavapärasel liikmetasemel pole erilisi plusse lisaks sellele, et saad punkte teenida ja neid lendude vastu vahetada.


Samas on hõbeliikmena võimalik SAS ja Wideroe lendudel teha lennule registreerimine äriklassi kassas. Peale selle on võimalik teatud piletitüüpide korral saada endale ilma lisatasuta 23 kg pagasit lisaks.


Kunagi oli võimalik hõbekaardi olemasolul teatud äriklassi ootesaale kasutada, kuid see hüve on nüüdseks ära kaotatud. Kuldtase peaks aga enamikule sagedastest reisijatest piisav olema: teenid rohkem punkte, saad külastada äriklassi ootesaale ning omad privileege Star Alliance raames laiemalt.


Finnair Plus


Erinevalt eelnevatest boonusprogrammidest pole Finnair seotud Star Alliance'iga, vaid hoopis Oneworld'iga. Seejuures on Oneworld liikmete hulka kuuluvad näiteks British Airways, American Airlines, Cathay Pacific ja Qantas.


Kui jätta baastasemega kaart kõrvale, siis kokku on saadaval kolm taset ning neljas eritase. Silver, Gold ja Platinum on põhilised tasemed, ent nende kõrval figureerib ka Platinum Lumo, mille jaoks tuleb teha vähemalt 150 Oneworld lendu või teenida 450 000 punkti.


Hõbetaseme saavutamiseks on kõige madalamad nõuded: vähemalt 20 lendu või 30 000 punkti. Kulla jaoks on juba vaja teha 46 lendu või saavutada 80 000 punkti piirmäär. Eriti magusa plaatina kõrguseni jõudmiseks tuleb teha 76 lennusegmenti või 150 000 punkti.


Hüvesid leidub kuld- ja plaatinaklientide jaoks kamaluga. Muuhulgas on võimalik saada reisiklassi äriklassiks muutmist euroopa lendudel. Plaatina tasemel on võimalik seda isegi kaks korda teha kontinentidevahelistel lendudel.


Jällegi pole ainsaks variandiks punktide teenimisel ainult lendamine. Kui oled Finnair Plus klubiline, siis tasub uurida, millised on parimad võimalused hotelliööbimiste ja autorentide eest endale lisapunktide teenimiseks.


Sama loogika kehtib lennupunktide kulutamisel. Kuigi lennupiletite lunastamine on üks levinumaid viise punktide kasutamiseks, siis tegelikult on võimalik kasutada Finnair Shop teenust. Sealt saab osta erinevaid tooteid ning see võib osutuda eriti kasulikuks, kui punktid hakkavad aeguma ja ühtki sobivat reisiplaani pole.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid