TOP 7 uut kohta, kuhu sel suvel Tallinnast otse puhkusele sõita

 (13)
Zakynthos
ZakynthosFoto: Shutterstock

Sel suvel tundub Tallinnast pääsevat otse rohkematesse kohtadesse, kui kunagi varem. Puhkus on aga ikka ainult 28 päeva - kus see kõige parem veeta oleks?

7. Edinburgh
Nordic Aviationi lendudega saab Šotimaa pealinna Edinburghi lennata alates 28. maist 3 korda nädalas. Liin on käigus kuni 3. oktoobrini.
Edinburghi minekuks ei peagi pikalt põhjust otsima. Linnas toimub kogu aeg midagi ning alati leiab ka midagi uut ja huvitavat, mida kogeda ja näha. Kui mõelda linnale kasvõi suure festivali või Hogmanay ajal, siis neist üritustest ei tahaks küll keegi ilma jääda. Samas võib hingetuks võtta linna mitmekesine arhitektuur oma võimsa lossi ja salapärase keskaegse vanalinna ning georgiaanliku nn uue linna - moodsa Leithi linnaosaga.

Lisaks on Edinburghis veel suur hulk erinevaid galeriisid, muuseume ning muid atraktsioone, mis pakuvad ahvatlevat valikut ka kõige nõudlikumale perele.

Tõele au andes ei pea Edinburgist elamuse saamiseks üldse minema tavapärast kunsti-kultuuri-ajaloo teed. Uidata tasub hoopis mööda kõrvaltänavaid Stockbridge´i või Grassmarketi ümbruses, kus võib leida mõne veidra kaupluse, kulinaariapoe või mõnusa väikese kohviku.
Edinburgh on võrratu linn, mida kannatab lihtsalt nii-öelda sirvida ja aja maha võtta. Niimoodi mitte midagi tehes võite ennast lõpuks tänada, et olete selle paiga võlud avastanud muuseume ja tavalisi turismiatraktsioone läbi rühkimata.
Kas me toidust juba tegime juttu? Edinburghis on üksnes Michelini tärniga restorane viis tükki, rääkimata joogikohtade valikust alates rõõmsatest viskipubidest ja lõpetades moodsate disainerbaaridega.
Jah, selles linnas võib tegevusrohkeks minna ja võib ka vihma kallata, kuid linnal on ikkagi nii palju pakkuda, et ainult väga külm inimene jääb linna võlude suhtes ükskõikseks.

Seotud lood:

Nordic Aviationi lendudega saab Šotimaa pealinna Edinburghi lennata alates 28. maist 3 korda nädalas. Liin on käigus kuni 3. oktoobrini

Loe veel: Edinburgh - kummitused maa all ja maa peal

Edinburgh Foto: Shutterstock