PUHKA TARTUMAAL: selle suve ürituste kava

 (2)
Popkooripidu, Tartu 2015
Foto: Anton Klink

Reisijuht avaldab läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suve saabudes minna. Ürituste kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.

JUULI
9.–11. juuli

• Emajõe suveteater „Üle linna Vinski” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
10. juuli
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” Mari-Liis Uibo (viiul), Klaaspärlimäng sinfonietta, kammerkoor Collegium Musicale, koormeister Endrik Üksvärav, dirigent Andres Mustonen kl 19 Tartu Jaani kirik
• Muusikasuve eksklusiiv – Anne Veski kl 20 Antoniuse õu
• „Pärlipüüdjad” – Dave Benton, Karl Madis, Margus Kappel kl 20 Verevi motell
• Esiettekanne „Avarus Ensemble” kl 21 Tartu Toomkiriku varemed
• Sadamasild, „Ilus Elu” kl 20 Tartu Hansa Hoov
10.–11. juuli
• Punk N Roll Festival 2015 kl 15 Eesti Rahva Muuseum
11. juuli
• Elva kohvikutepäev kl 12
• Perepäev Nahkhiirtest kl 11 Luke mõis
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” Vivaldi Senza Basso, Baltic Baroque (Venemaa/Eesti) kl 19 Tartu Jaani kirik
• Evelin Võigemast ja Raul Ukareda bänd kl 20 Hansa hoov
• „Kamer” (segakoor, Läti) kl 21 Tartu Toomkiriku varemed
11.–12. juuli
• Tartu hansapäevad 2015
12. juuli
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” Klaipeda Kammerorkester (Leedu), Mindaugas Backus (tšello, kunstiline juht) kl 19 Tartu Jaani kirik
Maria Listra ja Sandra Nurmsalu kl 19 Luke mõis
• Soovikontsert kl 20 Elva laululava
• Alen Veziko akustiline kontsert kl 20 Pärnaõie talu hoov
• Exotica (Ansambel U:) kl 22 Tartu Jaani kirik
13. juuli
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” La lute a travers le violon – Trio Stefano Parrino (flööt, Itaalia) – Francesco Parrino (viiul, Itaalia) – Anna-Liisa Bezrodny (viiul) kl 19 Tartu Jaani kirik
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” „Aukartus elu ees.” Albert Schweitzer , Andres Uibo (orel) kl 22 Tartu Jaani kirik
14. juuli
• Kontsert „Klaaspärlimäng 2015” Universumi helid – Aivar Täpsi (laulvad kristallkausid) – Keskpäevamuusika veerandtund (tasuta) kl 12.15 Tartu Jaani kirik
• Philips symfonie orkester (Holland), dirigent Neeme Järvi kl 19 Tartu Jaani kirik
15. juuli
• Parimad palad – Egon Nuter & Indrek Taalmaa kl 20 Hansa hoov
• Reis Piirissaarele (www.saarteturism.ee)
16. juuli
• Hedvig Hanson trio „Ilus elu” kl 20 Antoniuse õu
• C-Jam päikeseloojangukontsert kl 22 Hansa hoov
16.,17.,19 juuli
• Muusikaline suvelavastus „Segajad” kl 19 Luke mõis
17. juuli
• Tanel Padar & The Sun „Veidi valjem kui vaikus” kl 21 Hansa hoov
18. juuli
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
• Suzi Quatro kl 21 Elva laululava
19. juuli
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 16 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
22. juuli
• Riho Sibul „Keeles ja meeles” kl 20 Hansa hoov
• Star FM suvetuur (2Quick Start, Birgit, Traffic, Getter Jaani, Pille Minev, Allan Roosileht) kl 20 Tartu laululava
22.–26. juuli
• Muusikaline suvelavastus „Segajad” kl 19 Luke mõis
23. juuli
• Muusikaline karneval Ladina-Ameerika ja Kariibi mere saarte rütmidest kl 20 Antoniuse õu
23.–25. juuli
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
24. juuli
• Kukerpillid kl 21 Hansa hoov
25. juuli
• Etendus „Me ootasime teid pikisilmi” kl 20 Elva laululava
26. juuli
• Vanemuise Sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert kl 21 Kassitoome org
• Maalimise perepäev kl 12 Luke mõis
29. juuli
• Hendrik Sal-Saller & Smilers kl 20 Hansa hoov
30. juuli
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
• Etendus „Me ootasime teid pikisilmi” kl 20 Hansa hoov
• Tangokuningas Astor Piazzolla kl 20 Antoniuse õu
30. juuli –2. august
• 11. Rahvusvaheline puhkpillifestival „Mürtsub pill” kl 19 Tartu linn
31. juuli
• Kõrsikute öökontsert küünlasäras mõisapargis kl 21 Luke mõis
• Kaunimate Aastate Vennaskond kl 21 Hansa hoov

Seotud lood:

AUGUST

1. august
• Tallinna rahvusvaheline XXIX orelifestival – Toomas Trass (orel) Ka Bo Chan (kontratenor) kl 20 Kodavere kirik
2. august
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 16 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
• Kontserdisari „Muusika Eestimaale” – „Tormis üle maa” ETV tütarlastekoor kl 20 Alatskivi loss
• C-Jam päikeseloojangukontsert „Crazy Cellos” kl 22 Pärnaõie talu hoov
3. august
• Tartu armastusfilmide festival „tARTuFF” kl 22 Raekoja plats
5. august
• Koit Toome & Jorma Puusaag – kontsert Jaak Joala lauludest kl 19 Luke mõis
Lenna ja Eplik ühiskavaga „Nelgid Rapunzlile” kl 20 Hansa hoov
6. august
• Õhtu filmimuusika kullafondiga! Liisi Koikson ja Raivo Tafenau bänd kl 20 Antoniuse õu
• Parimad palad – Egon Nuter & Indrek Taalmaa kl 20 Hansa hoov
6.–8. august
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
7. august
• Swingers – Tanja Mihhailova & Birgit kl 21 Hansa hoov
• Õsorri öökontsert küünlasäras mõisapargis kl 21 Luke mõis
9. august
• Balti karikavõistlused BMX krossis kl 10 Tähtvere BMX jalgrattakrossi rada
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 16 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
• Esiliiga A XXII voor Tartu FC Santos – Tallinna FC Flora II kl 19 Tamme staadion
• Meisterdamise perepäev kl 12 Luke mõis
10. august
• Piip ja Tuut püstijalakomöödias „Elu õied” kl 19 Hansa hoov
11. august
• Rannap ja Maarja „Tuulekandle viis” kl 19 Hansa hoov
12. august
Luisa Värk & Lauri Liiv kl 19 Hansa hoov
• Curly Strings – „Suvi” kl 20 Luke mõis
• Reis Piirissaarele (www.saarteturism.ee)
13. august
• Tartu orienteerumisneljapäevak kl 17 Välgis
• Brasiilia värvid. Denise Fontoura Trio (Brasiilia) kl 20 Antoniuse õu
14. august
• Terminaator kl 21 Hansa hoov
14.–15. august
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 19 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
16. august
• Emajõe suveteater „Vinski ja Vinsetti” kl 16 Tartu Laulupeomuuseumi hoov
• Esiliiga A XXIII voor Tartu FC Santos – Tallinna FC Infonet II kl 19 Tamme staadion
18.–19. august
• Tartu meistrivõistlused kergejõustikus Tartu Ülikooli akadeemiline spordiklubis
• Tartu linnafestival „UIT”
19. august
• The Tremeloes (UK) kl 19 Tartu laululava
• Indrek Kalda, Toomas ja Inga Lunge „Eesti laulud pilvede all” kl 20 Hansa hoov
20. august
• Hawaii Express Gran Fondo Estonia kl 8 Toomemägi
• Pärna Karikas kl 10 Pärna talu ratsutamiskompleks
• Skechers Tartu poolmaraton kl 11.45 A. Le Coq Sport spordimaja
• Suvejooks kl 12 A. Le Coq Sport spordimaja
• Tartu orienteerumisneljapäevak kl 17 Väikse-Pranglis
• „Kogu raha eest!” Hardi Volmer ja Singer Vinger kl 20 Antoniuse õu
• Parimad palad – Egon Nuter & Indrek Taalmaa kl 20 Hansa hoov
21. august
• Premium liiga XXV voor Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora kl 19 Tamme staadion
• Tartu muusikanädal kl 19 Tartu linn
22. august
Liivimaa ratsaklubi Suvine Karikas III etapp Saksa ratsutamiskompleksis
• 9. Tartu rulluisumaratoni lastesõidud kl 12 Narva mnt park
• Luke kooli vilistlaste kokkutulek kl 12 Luke mõis
• Esiliiga A XXV voor Tartu FC Santos – Kiviõli FC Irbis kl 14 Tamme staadion
• Laulud Georg Otsa ja Jaak Joala repertuaarist „Vaba rahva laul” kl 18 Tartu lauluväljak
• Suveooper – Maria Listra & Marko Matvere kl 19 Hansa hoov
• Loodusfilmide õhtu kl 21 Luke mõis
22.–23. august
• Ultra mitmevõistluse maailmameistrivõistlused kl 8 Tamme staadion
• Tartu linna meistrivõistlused jalgrattasõidus kl 18
23. august
• 9. Tartu rulluisumaraton kl 11 Narva mnt park
• Muinasjutuhommik pannkookidega kl 11 Luke mõis
27. august
• Tartu orienteerumisneljapäevak Kastolatsis kl 17
• Etendus „Kanuusõit algajatele” kl 19 Hansa hoov
• Koit Toome & Jorma Puusaag. Jaak Joala laulud kl 20 Antoniuse õu
28. august
• Esiliiga A XXVI voor Tartu FC Santos - Nõmme Kalju FC II Tamme staadionil kl 19
Ott Lepland & Live Band „Ajaga võidu” kl 21 Hansa hoov
29. august
• „Vana Tallinn Gala”. Külalisena Ain Anger (Viini Riigiooper) kl 19 Vanemuise kontserdimaja
Metsatöll – muinastulede öö kl 21 Hansa hoov
30. august
• 26. Fred Kudu mälestusvõistluste lastevõistlus kl 12 Tamme staadion
• Draamateatri külalisetendus „Aiamajas” kl 19 Vanemuise väike maja
• Draamateatri külalisetendus „Orvud” kl 19 Tartu Uus Teater
• Premium liiga XXVII voor Tartu JK Tammeka – Viljandi JK Tulevik kl 21 Tamme staadion