PUHKA PÄRNUMAAL: selle suve ürituste kava

 (18)
Pärnu Rannas
Pärnu Rannas.Foto: Hendrik Osula

Reisijuht avaldab läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suve saabudes minna. Ürituste kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.

JUULI

1. juuli
• „Pärlipüüdjad” – Dave Benton, Karl Madis, Margus Kappel kl 20 Ammende Villa aed
• Tõnis Mägi & Jarek Kasar „Aias” kl 20 Pärnu kuursaali kõlakoda
2. juuli
• Ott Lepland & Live Band „Ajaga võidu” kl 20 Ammende Villa aed
3. juuli
• Retrosummer: Secret Service kl 20 Pärnu kuursaal
3. juuli – 2. august
• Kabli Päikeseloojangu festival
4. juuli
• Viljapuude suvise lõikamise päev Saare-Tõrvaaugu aiandis
• „Meie Küla Pidu” Lindi kalurikülas, Audru Jõelaevanduse Punt, Väikeste Lõõtspillide Ühing jt
• Schilling festival kl 16 Kilingi-Nõmme suveaed
5. juuli
• Kellaviietee kl 17 Keila-Joa loss
6. juuli
• „Seitsme tuule poole” – Karl-Erik Taukar ja Eric Kammiste kl 20 Ammende Villa aed
6.–19. juuli
• XXIX Pärnu filmifestival
7. juuli
• 31. aastajooks kl 18 Pärnu linn
7.–11. juuli
• Kunsti- ja keraamikalaager Metsamaal
8. juuli
• „Õhtu Tšaikovskiga”, Moskva riikliku konservatooriumi kammerorkester kl 20 Pärnu kontserdimaja
9.–10. juuli
• Ammende Villa ooperipäevad „Muusika ja maitsed”
9. juuli
• „Bohemienne” – peaesineja maailmakuulsa Milano La Scala ooperiteatri kauaaegne
• primadonna Denia Mazzola Gavazzeni koos teiste Milano ooperisolistidega kl 19 Ammende Villa
10. juuli
• „Liberty’s Style” – peaesineja maailmakuulsa Milano La Scala ooperiteatri kauaaegne
• primadonna Denia Mazzola Gavazzeni koos teiste Milano ooperisolistidega kl 19 Ammende Villa
• Sadamasild „Ilus Elu” kl 20 Pärnu Kuursaali kõlakoda
• Retrosummer: Joy Live kl 20 Pärnu kuursaal
• C-Jam päikeseloojangukontsert „Crazy Cellos” kl 22 Pärnu Steineri aed
10. juuli – 10. august
• Suveaaria. Kunstide süntees
10.–12. juuli
• Nädalalõpp Varblas
• Tori ööd ja päevad
Kihnu Mere Pidu
11. juuli
• Kihnu ajalookonverents
• Kidise Tiigimuusika
• Esietendus „Werther” kl 20 Kaelase mõis
12. juuli
• „Singing Napoli” – peaesineja maailmakuulsa Milano La Scala ooperiteatri kauaaegne primadonna Denia Mazzola Gavazzeni koos teiste Milano ooperisolistidega kl 19 Ammende Villa
• Etendus „Werther” kl 20 Kaelase mõis
13.–19. juuli
• Ammende Villa ooperipäevad „Muusika ja maitsed” kl 19
12.–21. juuli
• Pärnu muusikafestival. Järvi Akadeemia
13. juuli
• „Sevillana” – peaesineja maailmakuulsa Milano La Scala ooperiteatri kauaaegne primadonna Denia Mazzola Gavazzeni koos teiste Milano ooperisolistidega kl 19 Ammende Villa
• Philips Sümfooniaorkester (Holland), solist Triin Ruubel (viiul) kl 20 Pärnu kontserdimaja
14. juuli
• 31. aastajooks kl 18 Pärnu linn
• Schubert kvartett ning Marius Järvi (tšello) kl 18 Pärnu Eliisabeti kirik
• Hedvig Hanson trio „Ilus elu” kl 20 kohvik Komfek
• Kammermuusika kontsert kl 22 Pärnu Eliisabeti kirik
15. juuli
• Vardo Rumessen (klaver), Mikhail Zemtsov (vioola, Holland) kl 18 Pärnu kontserdimaja
• Etendus „Werther” kl 20 Kaelase mõis
• Sten Lassmann (klaver), Age Juurikas (klaver), Mari Poll (viiul), Heigo Rosin (löökpillid) kl 20 Pärnu kontserdimaja
• Indrek ja Paul Kristjan Kalda „Kaugel, kaugel, kus on minu kodu” kl 20 Ammende Villa aed
16. juuli
• Etendus „Testosteroon” kl 19 teater Endla
• Tanel Padar & The Sun „Veidi valjem kui vaikus” kl 20 Ammende Villa aed
• Pärnu Festivaliorkester, solistid Nicolas Dautricourt (viiul, Prantsusmaa), Matthew Hunt (klarnet, UK), Martin Kuuskmann (fagott, USA/Eesti) kl 20 Pärnu kontserdimaja
17. juuli
• Thomas Anders & Band ja Smilers kl 18 Pärnu Vallikäär
• Pärnu muusikafestivali gala kl 19 Pärnu kontserdimaja
• „Maailm meie käes” – Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome kl 20 Pärnu Steineri aed
17.–18. juuli
• Etendus „Werther” kl 20 Kaelase mõis
18. juuli
• Mihkli laat Koonga vallas
• Järvi Akadeemia noorte sümfooniaorkester, solist Marina Chiche (viiul, Prantsusmaa) kl 20 Pärnu kontserdimaja
• Soovikontsert kl 20 Pärnu Kentuki pubi suveterrass
• Reis Manilaiule (www.saarteturism.ee)
• Valgeranna suvepidu (Koit Toome & band, Karl Erik Taukar & band, Power Dj Puusepp ja Aljaste) kl 19
18.–19. juuli
• Pärnu pitsifestival „Rahvarõivaste ehtsad pitsid”
18.–25. juuli
• Muhu väina regatt
19. juuli
• Üle-eestiline avatud talude päev kl 11 Tamme talu ürdiaed
• Etendus „Me ootasime teid pikisilmi” kl 20 Kabli rannakodu
• Pärnu Festivaliorkester, solist Khatia Buniatishvili (klaver, Gruusia) kl 20 Pärnu kontserdimaja
21. juuli
• 31. aastajooks kl 18 Pärnu linn
• Riho Sibul „Keeles ja meeles” kl 20 Ammende Villa
22.–26. juuli
• Etendus „Werther” kl 20 Kaelase mõis
23. juuli
• „Päikese poole” – Maria Listra ja Sandra Nurmsalu kl 20 Ammende Villa aed
25. juuli
• Viinapuude hooldamise õppepäev kl 11 Saare-Tõrvaaugu aiand
• „Uulu Lamba Vest 2015” – Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises Uulu külas
• C-Jam päikeseloojangukontsert „Crazy Cellos” kl 22 Pärnu Steineri aed
• Star FM suvetuur (2Quick Start, Birgit, Traffic, Getter Jaani, Pille Minev, Allan Roosileht) kl 20 Pärnu Vallikäärus
27. juuli – 1. august
• Pärnu bluusipäevad
28. juuli
• 31. aastajooks kl 18 Pärnu linn
• Etendus „Kahe lugu” kl 19 Endla Küün
• C-Jam päikeseloojangukontsert „Crazy Cellos” kl 22 Audru Püha Risti kirik
29. juuli
• Kaunimate Aastate Vennaskond „Siin me oleme” kl 20 Ammende Villas
30. juuli
• Hendrik Sal-Saller & Smilers kl 20 Pärnu Ammende Villa aed
31. juuli
• „Pärlipüüdjad” – Dave Benton, Karl Madis, Margus Kappel kl 20 Tori kirik
• Lenna ja Eplik ühiskavaga „Nelgid Rapunzlile” kl 20 Pärnu Reiu jõe kallas
• Retrosummer: Cover Band ABBA 99 Live 8 kl 20 Pärnu kuursaal
• John Aquilina (Malta) kl 20 Pärnu Eliisabeti kirik
31. juuli – 1. august
• Pärnu XVIII gildipäevad

Seotud lood:

AUGUST

2. august
• Etendus „Kahe lugu” kl 19 Endla Küün
31. juuli – 2. august
• Vabariiklikud XVII portselanipäevad
1.–10. august
• SUVEUNIversiteet
1.–17. august
• Pärnu Fringe festival
3. august
• Koit Toome & Jorma Puusaag – kontsert Jaak Joala lauludest kl 19 Ammende Villa
3.–7. august
• Kihnu kunsti- ja pillilaager
5. august
• Tallinna rahvusvaheline XXIX orelifestival – Naji Hakim (Liibanon/Prantsusmaa) kl 20 Pärnu Eliisabeti kirik
6. august
• Etendus „Kahe lugu” kl 19 Endla Küün
6.–7. august
• Uue teatri festival „De Facto”
6.–8. august
• Weekend Festival Baltic Pärnu rannas
7. august
• Tõnis Mägi soolokontsert „Hetk” kl 19 Ammende Villa aed
• Tallinna rahvusvaheline XXIX orelifestival – Peter van Dijk (orel, Holland) kl 19 Häädemeeste Miikaeli kirik
• Tallinna rahvusvaheline XXIX orelifestival – Collegium Musicale, Ene Salumäe kl 20 Pärnu Eliisabeti kirik
• Etendus „Me ootasime teid pikisilmi” kl 20 Pärnu Kentuki pubi
7.–9. august
• Sõnum Seinal
10. august
• Rannap ja Maarja „Tuulekandle viis” kl 19 Ammende Villa aed
10.–16. august
• ORC Euroopa MV purjetamises
11. august
Curly Strings – „Suvi” kl 20 Ammende Villa
14.–16. august
• Pärnu rahvusvahelised operetipäevad
15. august
• Tänavafestival „Augustiunetus”
• Piip ja Tuut püstijalakomöödias „Elu õied” kl 19 Pärnu Kentuki pubi
15.–16. august
• XV rahvusvähemuste suvefestival
• II Therese Raide nim Pärnu rahvusvahelised ooperipäevad
19. august
• Viinapuude hooldamise õppepäev kl 11 Saare-Tõrvaaugu aiand
• Etendus „Kanuusõit algajatele” kl 19 Pärnu Kentuki pubi
• Kontserdisari „Muusika Eestimaale” – „Tormis üle maa”, kammerkoor Collegium Musicale kl 19 Kilingi-Nõmme klubi
20. august
22. august

• Kihnu rahvamaja tantsupäev (www.saarteturism.ee)
• Hapukurgifestival Tahkuranna külas
22.–23. august
• Aianduspäevad Saare-Tõrvaaugu aiandis
27. august
• Suveooper – Maria Listra & Marko Matvere kl 19 Ammende Villa
29. august
• Muinastulede öö kl 21 Pärnu rand
30. august
• Honkongi Hiina orkester kl 19 Pärnu kontserdimaja