Põhjanaabrite pärl: Suomenlinna merekindlus oli hiilgeaegadel üks Euroopa võimsamaid — seda lihtsalt peab nägema!

 (13)
Põhjanaabrite pärl: Suomenlinna merekindlus oli hiilgeaegadel üks Euroopa võimsamaid — seda lihtsalt peab nägema!
Foto: Visit Helsinki

1991. aastal kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse Suomenlinna merekindlus, mis oli sajandite eest üks võimsamaid kindlusi Euroopas. Sellele pandi alus XVIII sajandi keskpaigas, et kaitsta Rootsi riigipiiri. Asukohaks valiti toona väikese Helsingi linna lähedal meres paiknevad kaljused saared.

1748. a kevadel algasid ehitustööd ja oli aegu, mil kindluse ehitusel töötas ühel ajal umbes 7000 meest. Ehitusmaterjali saadi osaliselt kaljusid lõhates kohapealt.

Suomenlinna on praegu üks Soome populaarsemaid vaatamisväärsusi, millega tutvub umbes 700 000 külastajat aastas. Merekindlus on ka soomlaste seas väga armastatud grillimis- ja piknikupaik ning siin toimub suviti mitmeid huvitavaid kontserte-vabaõhulavastusi.

Ka pruutpaarid on otsustanud paari minna just merekindluse kivimüüride vahel asuvas kirikus. Keskusest leiab ka toredaid söögikohti ja silmaringi aitavad harida põnevad muuseumid.

Kas teadsid − Suomenlinnas ei kasutata Soomes tavalist aadressisüsteemi, mille järgi igal majal on tänavanimi ja majanumber. Siin koosnevad aadressid tähest, mis märgib saart, ja selle järgnevast numbrist, mis tähistab maja. Näiteks C83 on Iso-Mustasaari maja number 83.

Foto: DELFI