FOTOD: Tallinnas peatub viimast korda Princess Cruisesi moodsaim kruiisilaev Regal Princess

 (13)
FOTOD: Tallinnas peatub viimast korda Princess Cruisesi moodsaim kruiisilaev Regal Princess
Vasakul Pulmanturi kruiisilaev, paremal Regal Princess.Foto: Kaido Einama

Üks kindel märk sügisest on kruiisilaevade lahkumine. Täna peatub Tallinnas viimast korda Regal Princess, et peale viimase Läänemere kruiisi lõppu üle ookeani tagasi Ameerikasse sõita.

Reisijuht käis vaatamas, milline näeb välja elu laevas, kus elavad puhkuse ajal 3560 inimest. Meie külaskäigu ajal olid enamus reisijatest muidugi mööda linna laiali valgunud, kuid mõned olid otsustanud ka päevaks laevale jääda. Meie kruiisijuhi arvates on neil maale mitteminemise põhjused erinevad: kes on siin juba liiga palju käinud, kes lihtsalt väsinud ja noorematel võib olla selja taga tormiline peo-öö, sest pidutsemiskohti laeval jätkub ning maaleminek oleks liiga koormav peale seda.

Sel hooajal 50. juubelit tähistava Princess Cruises´i laev Regal Princess on kõige suurem ja kõige uuem kompanii 18 laevaga laevastikus. 20. mail 2014. aastal valminud kruiisilaeal töötab 1346 meeskonnaliiget. Iga viie reisija kohta on üks teenindaja. See tähendab, et Regal princess on Premium-klassi kruiisilaev, kus pakutakse väga personaalset teenindust, suuremaid mugavusi ja laeval olles ei pea kuskil järjekorras ootama.

Samuti on pea kõigil kajutitel rõdud ehk oma tükike merevaadet vabas õhus. Princess Cruises alustaski 80ndatel rõdudega kruiisilaevade võidujooksu: nende esimese rõdurohke laeva järel proovisid ka kõik teised laevakompaniid tellida võimalikult paljude rõdudega aluseid.

Seotud lood:

Kruiisilaeval on 19 tekki, 1780 kajutit, 40 sviiti, 306 minisviiti, 360 lukskajutit rõduga, 732 lihtsat rõduga kajutit ja 342 sisekajutit. 81 protsenti kõigist välisküljel asuvatest kajutitest on privaatse rõduga.

Süüa saab kolmes suures söögisaalis. Lisaks on eksklusiivne Chef´s Table Lumiere, kus einestamine peakoka soovitsute saatel maksab ligi 100 dollarit ja peale sööki saab kaasa väikese retseptiraamatu maitsemeeltega kogetust. Veinisõpradele on Wine Cellar, itaalia toidu huvilistele Sabatini's, grillisõpradele Crown Grill, laste lemmik on ilmselt Gelato – itaaliapärane jäätisekohvik. International Café pakub kohvi ja kergemaid snäkke, Tea Tower on mugav teetuba, lisaks võib laeva 19-l tekil ringi uidates leida veinibaari Vines, Ocean Terrace Seafood baari, Alfredo's Pizzeria, Horizon Court Buffet, Prego (basseiniäärne pitsakoht) ja Trident Grilli, kust saab hamburgerit. Toateenindus töötab 24 tundi ööpäevas, seega saab endale igasuguseid hõrgutisi ka kajutisse tellida.

Kuigi Läänemerel on kruiisilaeval peatusi palju, on kavasse alati sokutatud ka mõni merepäev, kui seliatakse terve päev kaldale minemata. Sel ajal ja ka muudel päevadel on meelelahutuseks Princess Theater, Vista Lounge, Wheelhouse Bar, Club 6 Nightclub, Bellini's kokteilibaar, Crooners – martini baar, Churchill'i sigarisalong ja telestuudio. Princess Live! nimelises stuudios teevad päris saatejuhid otsesaateid, kus mängitakse mälumänge, tehakse vestlussaateid või astuvad üles meelelahutajad. Stuudios on ka publikukohad.

Pardal on mitmeid spaasid ja massaažisalonge, kõigile on avatud kino- ja teatrisaal. Ka laulatuseks on omaette ruumid ja altar. Kasiinodest, golfi- ja korvpalliväljakust rääkimata - need on ülemistel tekkidel olemas koos jooksurajaga ja jõusaaliga.

Millist laeva valida? Foto: Kaido Einama


Regal Princess on naabriga võrreldes tõesti suur. Foto: Kaido Einama


Kruiisikai. Foto: Kaido Einama


Tallinna remondimehed on tulnud midagi parandama. Foto: Kaido Einama


Sisemised veemõnud. Foto: Kaido Einama


Üks müüdavatest Tallinna ekskursioonidest on infoekraanil. Foto: Kaido Einama


Aatrium. Foto: Kaido Einama


Pardalejäänud. Foto: Kaido Einama


Muidugi saab merel pikki tunde ja päevi surnuks lüüa ka kasiinos. Foto: Kaido Einama


Suveniirid. Need maalitakse muide laeval, reisijad saavad ise näha. Foto: Kaido Einama


Seinal on mosaiik turistipiltidest, mis eemalt vaadates on laeva kujuga.


Mosaiikpilt suures plaanis. Foto: Kaido Einama


Vaatamata laeva noorele eale käivad juba väikesed parandustööd. Foto: Kaido Einama


Üks laeva tõmbenumbritest - paremal kulgev kaarekujuline klaassild mere kohal. Foto: Kaido Einama


Inimesed hakkavad pealelõunal juba linnast tagasi tulema. Foto: Kaido Einama


Päikesetekil: vabaõhukino ja basseinid. Foto: Kaido Einama


Kino- ja teatrisaal. Foto: Kaido Einama


Princess Cruises´i kuulsad rõdud. Foto: Kaido Einama