Eesti esimene reisifoto konverents toob kokku Eesti kõige kogenumad rändurid ja fotograafid


Eesti esimene reisifoto konverents toob kokku Eesti kõige kogenumad rändurid ja fotograafid
Vida Press

Mais toimub Tallinnas reisifotograafiale pühendatud konverents, mille esinejate hulgast leiab kogenud reisijaid ja fotograafe, näiteks loodusmees Hendrik Relve, soolopurjateja Uku Randma ja fotograaf Aivar Pihelgase.

Pihelgas on ise ka konverensti korraldaja, kelle sõnul on ettevõtmise idee ühendada mitmed sama teemat kandvad sündmused üheks tervikuks: üheagselt toimuvad Reisijuht.ee ja Turist.ee korraldatav Eesti suurim reisifoto konkurss, Nikon tähistab sellel aastal oma 100 sünnipäeva ning tõi sel puhul välja just reisihuvilistele hästi sobiva kaamera Nikon D7500 kaamera
“Loodame reisifoto konverentsile saada suurt hulka huvilisi ja kui kõik kulgeb vastavalt plaanidele, siis esitleme seda kaamerat ka seal,” rääkis Pihelgas, kes ootab konverentsile laia huviliste gruppi.
“Pole vahet, kas neid huvitab reisimine, fotograafia või mõlemad koos. Läbi huvitavate esinejate toome välja reisimise ja pildistamise erinevad tahud,” kinnitas Pihelgas. “ Mis sunnib inimesi reisima, kuidas ammutada reisilt võimalikult palju positiivset emotsiooni? Millised kultuurierinevused on vajalik endale selgeks teha, et reis õnnestuks ja ei tekiks piinlikke momente. Karen ja Kersti on kaunid naisfotograafid, kes jagavad oma esimest kogemust Aafrika kontinendil ja räägivad tõusust Kilimajaro tippu. Hendrik Relve räägib reisipiirkondadest, kuhu satutakse täna veel väga harva.“

Seotud lood:

Konverents annab reisimise ja reisifotograafia kohta väga avara vaate ja hulgaliselt kasuliku infot. Lisaks näeb lummavaid pilte ja kuuleb seiklustest.

Vida Press

Konverents pole mõeldud üksnes professionaalidele. Neil kes esinevad, on kõigil kogemus maksimaalne. Need on inimesed keda Eestis tuntakse nende reisikirjutiste, raadio- ja telesaadete, raamatute, ja fotode kaudu. Pealtvaataja võib olla huviline, kes pole reisinud ja kes ei tea midagi ka fotograafiast.
“Räägime pigem reisimise ja pildistamise sisulisest poolest. Paneme inimesi kaasa mõtlema, “ tutvustas Pihelgas konverentsi iseloomu.
Kõiki esinajaid soovitab ta ühtviisi võrdselt ega oskagi kedagi teiste hulgas eriti esile tuua: “Kõik konverentsil esinejad on minu väga head sõbrad. Ma olen nendega koos töötanud ja reisinud. Või vähemalt nende reisile südames kaasa elanud, näiteks Uku Randmaa soolopurjetamisele ümber maailma. Iga esineja on persoon kes näeb reisimist ja reisimise eesmärki täiesti erinevalt. Ja see teebki meie konverentsi põnevaks ja mitmetahuliseks. Näiteks Ivo Tšetõrkiniga oleme reisinud koos Peruus ja Amazonase jõel. Ta on kirjutanud menuraamatu "Minu Amazonas". Ta on erialalt antropoloog ning näeb reisimist läbi selle tahu. Mina olen fotograaf, ma ei kujuta reisimist ette ilma kaamerata. Me Ivoga reisime erinevatel põhjustel, näeme erinevaid detaile ja tajume erinevalt olukordi, kuid tänu koos läbielatud reisidele mõistame teineteist. Aafrika on minu reiside üks lemmik sihtkoht. Räägin ausalt nii Aafrika võludest kui ohtudest. Aafrika muutub kiiresti ja üheks teemaks on ka see, kuidas mõjutab piirkondade arenguid massiturism. Fotograafina olen palju mõelnud selle üle, millise jälje jätan ma nende hõimude teadvusesse, keda olen külastanud.”

Loe veel