Aegviidust saab Eesti matkapealinn

 (10)
Aegviidust saab Eesti matkapealinn
Foto: Margus Mustonen

Järgmisel nädalal toimuva matkanädala raames kuulutatakse Aegviidu, mis on mitmete oluliste matkateede sõlmpunktiks ning pakub loodus-ja liikumissõpradele lugematuid võimalusi erinevateks tegevusteks, Eesti matkapealinnaks.

Matkapealinna tiitli üleandmine toimub laupäeval, 15. augustil.

Ettevõtmisega alustatakse juba 14. augusti õhtul, mil matkahuvilised kogunevad Aegviidu kõlakoja pargis - kuulatakse asjatundja matkajutte ja elavat muusikat ning hilisõhtul suundutakse RMK korraldatavale öisele matkale rabasse.

Laupäeva hommikul külastab Aegviidut kuulus Uhhuuduuri matkaseltskond, pärast kelle reisimuljete kuulamist leiabki aset matkapealinna väljakuulutamise tseremoonia.

Seejärel jätkub külaliste ja asjasthuvitatute päev erinevate matkadega - valida on lausa viie erineva retke vahel.

Aegviidu vallavanema Riivo Noore sõnul on matkapealinna tiitli andmise eesmärgiks tähelepanu juhtimine Kõrvemaa erakordselt ilusale loodusele ja RMK ning mitmete turismiettevõtete loodud suurepärastele võimalustele piirkonnas matkamiseks.

Täpsem ajakava leitav matkanädala koduleheküljel www.matkanadal.ee.

Matkapealinna väljakuulutamist toetab nõu ja jõuga Eesti Matkaliit, Keskkonnaamet, RMK, Terve Eesti Eest, Matkasport, Nelijärve Puhkekeskus, Kaes OÜ ning Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus.