Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on aasta algus alati olnud reisimise mõttes madalhooaeg, kuid selle aasta jaanuari tulemused jäid ka prognoositust veidi madalamaks. „Omikroni laialdane levik ja sellest tingitud uus laine tõi endaga kaasa nõudluse languse ja sellega seoses ka hõredama lennuplaani. Regulaarlendude täituvus oli jaanuaris tagasihoidlik, jäädes keskmiselt 52% juurde,“ rääkis Pärgmäe kuid lisas, et samas on jaanuari tulemus hetke olukorda arvestades väga hea. „Kiita tuleb ka lennufirmasid, kes vaatamata madalale nõudlusele ei jäta kergekäeliselt lende ära, vaid lendavad siiski oma lubatud mahu täis ning aitavad sellega hoida ka sihtkohtade mitmekesisust".

Siiski rõhutas Pärgmäe, et täna liiguvad paljud Euroopa Liidu riigid piirangute leevendamise suunas, mis loodetavasti mõjub positiivselt ka reisijate ja lennuoperatsioonide arvule. „Kevadesse vaatame optimistlikult ning näeme vastu kevadet ja suve kindlasti reisimise hoogsat kasvu. Lumine talv on vahva, aga meil on vaja vahepeal soojas patareisid laadida ja paketireiside vastu on nõudlus aina suurenemas, samuti soojemate liinilendude sihtkohtade vastu,” lisas Pärgmäe.

Regulaarlennud toimusid jaanuaris 33 erinevasse sihtkohta. Kõige rohkem lennati otselendudel suurematesse sõlmjaamadesse Helsingisse, Frankfurti, Riiga ja Stockholmi, mida kasutas kolmandik kõikidest reisijatest. Regulaarlende teostas 12 lennufirmat, kelle hulgast suurimad olid Air Baltic 22% ja Ryanair 20% turuosaga. Tšarterreisijad suundusid puhkama Egiptusesse ja Kanaari saartele.

Jaanuaris toimus kokku 2582 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 83 maandumist ja õhkutõusu päevas.