Helsingi lennujaamas tõusis reisijate arv 2021. aastal 4,3 miljoni reisijani. Umbes 80% reisijatest lendas rahvusvaheliste lendudega. Kõige tihedama liiklusega periood oli detsember, mil reisijate arv lennujaamas kasvas ligi miljoni reisijani.

Eesti reisijad kasutasid 2021. aastal jätkulendudeks Helsingi lennujaama enim reisimiseks Rootsi, Saksamaale ja Venemaale, neile järgnesid Hispaania ja Prantsusmaa.

"Helsingi lennujaama uued väljumis- ja saabumisalad avati jõuluhooajaks. Sel kevadel tuleb terminali ruumi ja uusi teenuseid juurde ning kasutusele võetakse uus kaasaegne turvakontroll. Helsingi lennujaama arenguprogramm viiakse täielikult lõpule 2023. aastal," ütles Finavia müügi- ja liiniarendusjuht Petri Vuori.

"2021. aasta näitas, et lennureisimine taastub pandeemia leevenedes. Inimesed tahavad reisida. Lennuliiklus hakkas elavnema juulis, kui Soomes tühistati reisipiirangud," lisas Vuori.

Soome lennujaamdes oli enim reisijaid Saksamaa, Hispaania ja Rootsi liinidel. Liiklusmaht Aasiasse oli kogu aasta jooksul madal. Rahvusvaheliste ümberistumisega reisijate osakaal moodustas ligikaudu 15% reisijate koguarvust.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid