1. Uued oskused ja teadmised


Vabatahtlikuna projektides osalemine arendab mitmekülgselt oskuseid. Konkreetse valdkonna teadmiste kõrval on võimalus õppida selgeks uus kultuuriruum ja keel, katsetada köögis seni proovimata sööke ning õppida elu selle kõige laiemas mõttes.

Jane töötas vabatahtlikuna Itaalias ning jagas õpitut ja kogetut ka kokkuvõtlikus inspireerivas ja julgustavas videos.

  1. Põnevad teemad


Projekte, milles end proovile panna, leidub haridus-, tervise-, sotsiaalse kaasatuse, toiduabi-, immigrantide ja põgenike abistamise, keskkonnakaitse ja looduskatastroofide tagajärgede likvideerimise valdkondades. See annab kõigile võimaluse leida just endale huvipakkuv ja sobiv valdkond, millesse vabatahtlikuna panustada.

Näiteks Bert jagas oma kogemust, kuidas ta läks Armeeniasse noortekeskusesse tööle ja avastas, et tahab just noorsootööd ka edasi õppida.

  1. Probleemide märkamisee ja lahendamise oskus


Programmi eesmärk on ühiskonna probleemide märkamine ja lahendamine vabatahtlike noorte ja organisatsioonide kaasamisega. Programm kujundab avatumat ühiskonda kultuuridevahelise õppimise, kodanikuaktiivsuse toetamise ja kogukondade kaasamisega.

Programmiga on võimalik teha vabatahtlikku teenistust ka siseriiklikuna ning oma kogemusest MTÜ Põhjala tehase vabatahtlikuna jagas Sheryl noorteagentuuri blogis.

  1. Töö- ja elukogemus


Vabatahtlikuna töötamise kogemus aitab sind edaspidi tööle kandideerimisel, sest on hästi teada, et rahvusvahelise töö- ja õppimise kogemusega noored on avatumad, säilenõtkemad ning nad kohanevad kiiremini väga erinevates olukordades.

Carolyn töötas vabatahtlikuna Poolas ning jagas oma kogemust mitmes blogipostituses - esimene ja teine.

  1. Uued võimalused ja seninägematud kogemused


Euroopa Solidaarsuskorpusega maailma minnes hakkab kohe kõiksugu asju juhtuma — uued võimalused ja seninägematud kogemused. Vabatahtlikuna võõras riigis töötamine võib iga päeva muuta seikluseks — kõik on meie endi kätes.

Jaanika jagas Erasmuse taskuhäälingus oma vabatahtliku teenistuse kogemust Itaalias. Ta lõpetas 2014. aastal magistriõpingud, tal oli hea töö ning tore kodu, kuid ühel hetkel ta tundis, et see ei saa ju olla kõik ning midagi peab ikkagi veel olema — just vabatahtliku teenistust näitas talle täiesti uut maailma.

Tänavu lõppeb Euroopa Solidaarsuskorpuse esimene programmiperiood, mille jooksul on toetatud üle 900 projekti ning vabatahtliku teenistuse enam kui 2,2 miljoni euro eest. Euroopa Solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu programm, mis annab Euroopa noortele ja organisatsioonidele võimaluse rajada ühiselt hoolivam ühiskond, reageerides ühiskondlikele väljakutsetele hariduse, kultuuri, noorsootöö, keskkonna, sotsiaalteenuste, inimõiguste jt valdkondades.